Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
Święto Niepodległości

Święto Niepodległości . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki10 listopada, w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, cała szkolna społeczność zgromadziła się, by razem uczcić pamięć o pokoleniach, które ocaliły polskość w latach niewoli, a swoim życiem sprawiły, iż marzenie o wolności spełniło się.

Zaduszkowe wspomnienia, głosy przeszłości i pieśni patriotyczne to ramy radosnego święta i pełnego nadziei, mimo problemów, patrzenia w przyszłość.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Jesienne rozmaitości

Jesienne rozmaitości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiJak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz pod hasłem ,,Dzień jabłka i śliwki”. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i nauczycieli stoły uginały się od smakołyków w postaci szarlotek, babeczek, galaretek owocowych oraz ciast ze śliwką. Część dochodów z tej akcji przeznaczono na wystrój i doposażenie świetlicy szkolnej.

Imprezą towarzyszącą był Konkurs na Jesienną Biżuterię. Uczniowie wykonali wspaniałe prace: naszyjniki, bransoletki, kolczyki, broszki i inne.Wszystkim uczestnikom jury przyznało nagrody a szczególne wyróżnienie w konkursie otrzymali:

Maciej Kapała, Filip Słowikowski, Bartek Krystian, Lena Pustuła, Sabina Radwańska, Katarzyna Sadko, Julia Śledziowska, Mateusz Turecki, Lena Śmietana, Gabriela Marecik, Zofia Pigoń, Jagoda Pieprzyca, Oliwia Łach, Patrycja Pawlik.

Gratulujemy!!!


Magdalena Madej


Więcej…
 
W Łańcucie i Markowej

W Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiTo była całodniowa wycieczka na wschód, do województwa podkarpackiego. Droga autostradą - tam i z powrotem - minęła szybko. Pogoda dopisała. Klasy: Va, VI a i b oraz VII podróżowały nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.

Najpierw uczniowie zwiedzili palazzo in fortezza, czyli pałac w twierdzy, dawną rezydencję magnacką takich m.in. rodów jak Lubomirscy i Potoccy. Powitani zostali barwami złotej jesieni, jaka zagościła w pięknym parku wokół dawnego zamku. Bogate wnętrza, ich oryginalne wyposażenie, zgromadzone dzieła sztuki, kolekcja pojazdów konnych, oranżeria i storczykarnia budziły zainteresowanie!

Drugi etap wycieczki to Markowa, a w niej Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Szczególną uwagę poświęcili zwiedzający rodzinie Ulmów, która za ukrywanie Żydów poniosła karę najwyższą.

W Markowej uczniowie gościli także w skansenie. Mogli zobaczyć, jak wyglądały zabudowania w dawnej wsi, jak żyli jej mieszkańcy, jakie były ich zajęcia, jakimi narzędziami się posługiwali.


Maria Kleszcz


Więcej…
 
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Staniątkach przeprowadzono w dniu 4 października 2017 roku.


W głosowaniu wzięło udział 187 osób, wszystkie oddane głosy były ważne.

W wyniku przeprowadzonych wyborów wyłoniono:


Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego:

Wiktoria Więsek

Zastępcę Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego:

Gabriela Madej

Członków Rady Samorządu Uczniowskiego:

Maria Słomka Anna Farganus Łukasz Stachura


Gratulujemy i życzymy miłej i owocnej pracy!Agnieszka Śledziowska

 
Poznajemy „mamę” Pipi Pończoszanki

Poznajemy „mamę” Pipi Pończoszanki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW tym roku przypada 110 rocznica urodzin jednej z najpopularniejszych autorek literatury dziecięcej, Astrid Lindgren. By poznać życiorys i twórczość szwedzkiej pisarki, pierwszoklasiści odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Staniątkach. W czasie zajęć wykazali się świetną pamięcią. Podczas testu sprawdzającego zdobytą przez nich wiedzę, nawet na najtrudniejsze pytania odpowiadali bezbłędnie! Dziękujemy pani Alicji za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć!


Monika Kuczek


Więcej…
 
Szewczyk Dratewka

Szewczyk Dratewka. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW czwartkowy, jesienny poranek udaliśmy się do Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na spektakl „Szewczyk Dratewka”. Barwne stroje, scenografia oraz efekty specjalne sprawiły, że z zapartym tchem śledziliśmy losy tytułowego Szewczyka. Przekonaliśmy się, że warto bezinteresownie pomagać innym. Jakie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że wybranką Szewczyka jest uczennica Ib – Gabrysia!


Monika KuczekWięcej…
 
Ślubujemy dziś!

Ślubujemy dziś!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW ubiegłym tygodniu, w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Mimo, że był to piątek, 13 dzień miesiąca, uroczystość odbyła się zgodnie z planem. Pierwszoklasiści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Odpowiadając „śpiewająco” na pytania zadawane przez dyrektor szkoły, panią Annę Ślęzak, dali świadectwo swojej gotowości wstąpienia w szeregi uczniów naszej szkoły. Po złożeniu ślubowania i pasowaniu na ucznia, każdy pierwszoklasista otrzymał: książkę - lekturę szkolną, plan lekcji, zakładkę, etui na legitymację oraz kamizelkę odblaskową. Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie z entuzjazmem udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Monika Kuczek


Więcej…
 
Pieśń ujdzie cało ...
Wycieczka Oddziału Przedszkolnego O A. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki

SZANOWNI PAŃSTWO

DYREKTORZY, NAUCZYCIELE I SYMPATYCY PIEŚNI POLSKIEJ

Zwracamy się do Państwa z serdecznym apelem i prośbą o zaangażowanie i udział uczniów w VIII Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej


Pieśń ujdzie cało,


jaki ogłosiliśmy w naszej gminie w roku szkolnym 2017/2018.

Celem Konkursu jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs ma także służyć podtrzymywaniu i rozwojowi tradycji śpiewania pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Ufamy, że ta forma edukacji wspiera przekaz historyczny i wychowanie patriotyczne, rozwija talenty artystyczne i zainteresowanie przeszłością.

W tej edycji Konkursu poszerzamy jego repertuar o pieśni kresowe, nierozerwalnie związane z kulturą I i II Rzeczypospolitej, z czasem niewoli i walki o zachowanie tożsamości narodowej oraz pamięci o wspólnej, bogatej przeszłości.

Przesłuchania konkursowe planujemy zorganizować 26 kwietnia 2018 r. w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.

REGULAMIN Konkursu zostanie przekazany szkołom do końca listopada 2017 r.


 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie V a

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie V a. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiUczniowie klasy V a wzięli udział w niecodziennej akcji – był to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ten dzień obchodzony jest corocznie 29 września. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.

Uczniowie klasy V a wzięli udział w kilku krótkich konkursach, m.in. związanych z błyskawicznym udzielaniem odpowiedzi do tabliczki mnożenia, rozwiązywaniem zagadek, itp.

Wśród uczniów klasy V a wyłoniliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.


Agnieszka Śledziowska


Więcej…
 
Uroczyste poświęcenie boiska szkolnego

Otwarcie boiska szkolnego. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki29 września 2017 roku miało miejsce uroczyste otwarcie boiska szkolnego. Uczniowie, nauczyciele oraz Pani dyrektor przyszli w tym dniu do szkoły ubrani na sportowo. Wszystkie klasy tego dnia miały wyjątkowo więcej lekcji wychowania fizycznego, na których odbyły się zawody między klasami. Obejrzeliśmy świetny występ ukazujący jak ważny jest ruch w naszym życiu, przygotowany przez siostrę Janinę z uczniami klasy Vb i VIa i udaliśmy się na boisko szkolne. Najmłodszy uczeń szkoły Cyprian Firlit i najstarsza uczennica Barbara Kubik trzymali wstęgę, a dyrektor wydziału edukacji Pan Wiesław Bobowski oraz dyrektor szkoły Pani Anna Ślęzak ją przecięli. Ksiądz proboszcz poświęcił i teraz już bezpiecznie możemy korzystać ze wspólnego dobra. Należy dodać, że pomysł remontu boiska został zgłoszony do budżetu obywatelskiego i dzięki głosom wielu ludzi został zakwalifikowany i wykonany. Mamy nadzieję, że kolejne szkolne projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego zakończą się tak szczęśliwie.


Katarzyna Radwańska- Janczyk


Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

studio_filmowe_TVN_19

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

1% dla szkoły. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki

Przekaż 1% dla szkoły.

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.