Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
I Szkolny Konkurs „Mam talent”

I Szkolny Konkurs „Mam talent”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

Uczniowie naszej szkoły mają ogromne talenty: recytatorskie, wokalne, instrumentalne, akrobatyczne i wiele innych. Cała społeczność uczniowska mogła się o tym przekonać podczas ich prezentacji.

Jury konkursowe wybrało największe talenty i przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Lena Pustuła, Mikołaj Marek, Łukasz Stachura,

II miejsce: Daria Bednarczyk, Zuzanna Posuniak i Wiktoria Rusek

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Weronika Niziołek, Michał Buczek, Aleksander Maroszek, Julie Klima, Daria Stefańska i Aleksandra Czepiel oraz Paulina Stefańska i Aleksandra Wydmańska.

Magdalena Madej

Więcej…
 
XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim

XIV Gminny  Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim już za nami. Gościliśmy uczniów z siedmiu Szkół Podstawowych z gminy Niepołomice. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w każdej kategorii wiekowej .

Wśród uczniów klas 1-3 Michał Buczek zdobył I miejsce, jego koleżanka Julia Śledziowska miejsce II. W kolejnej kategorii klas 4-5 Gabriela Madej zdobyła II miejsce, Julie Klima miejsce III. Wśród najstarszych uczniów klas 6-7 Jakub Gaczoł i Jakub Radwański wywalczyli ex aequo III miejsce.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Magdalena Madej

Więcej…
 
Ogólnopolski Turniej Szachowy "Marcowe zmagania przy szachownicy"

Ogólnopolski Turniej Szachowy Marcowe zmagania przy szachownicy. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

W drugim dniu kalendarzowej wiosny, ośmioro uczniów naszej szkoły walczyło o zdobycie lub podniesienie kategorii szachowych. II miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Filip Kozicki, natomiast II miejsce wśród dziewczynek – Gabrysia Bera.

Kategorie szachowe zdobyli:

Filip Kozicki, Michał Buczek – IV kategoria;

Maksymilian Smyrak, Gabriela Bera, Dominika Kot – V kategoria.

Miłym podsumowaniem szachowych zmagań, była niespodzianka od organizatora zawodów – pana Stanisława Tureckiego, który ku wielkiej radości naszej reprezentacji ufundował nam partię gry w kręgle. Dziękujemy!


Monika Kuczek

Więcej…
 
Fizyka w kropli wody

Fizyka w kropli wody. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

Fizyka w kropli wody była tematem warsztatów, w których 9 marca uczestniczyli pierwszoklasiści. Poprzez szereg doświadczeń, uczniowie pogłębili swoją wiedzę nt. substancji, z którą mają do czynienia w codziennym życiu. Niektóre z właściwości wody były dużym zaskoczeniem dla małych naukowców, z innymi mieli już do czynienia w codziennych sytuacjach. Pierwszoklasiści nie tylko obserwowali, ale przede wszystkim samodzielnie „testowali” prawdomówność wykładowcy. I ta część zajęć sprawiła im najwięcej przyjemności i satysfakcji.


Monika Kuczek

Więcej…
 
Spotkanie z krawcową

Spotkanie z krawcową. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

19 marca 2018 roku uczniów z kl.IIIA odwiedziła krawcowa Magdalena Czajkowska. Trzecioklasiści chętnie pomagali jej w kolejnych etapach szycia worka na pantofle, takich jak odmierzanie długości i szerokości na materiale, zaznaczane kształtu prostokąta przy pomocy mydełka krawieckiego, wycinanie kształtu nożyczkami, nawlekanie sznurka. Zobaczyli jak działa maszyna do szycia. Przekonali się, że nie jest tak łatwo nawlec nitkę na igłę maszyny. Najwytrwalsi otrzymali od krawcowej worki na pantofle.Iwona Dziuba

Więcej…
 
Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2018

Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2018. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki


„Podczas treningu Julia wykonuje skoki w dal. Średnia jej dotychczas wykonanych skoków jest równa 3,80 m. Gdy w następnym skoku uzyskała wynik 3,99 m, to jej średnia wzrosła do 3,81 m. Jaki wynik powinna uzyskać w kolejnym skoku, aby jej średnia była równa 3,82 m?”

15 marca 2018r., w trzeci czwartek marca, 27 uczniów naszej szkoły rozpoczęło rozwiązywanie testu w Konkursie Matematycznym „Kangur”. To 75 minut sam na sam z ciekawymi zadaniami.Agnieszka Śledziowska

Więcej…
 
XVIII EDYCJA - PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

Potrafi pięknie recytować!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę monet groszowych, w ramach akcji Towarzystwa „Nasz Dom” . W naszej szkole akcja „Góra Grosza” połączona była z konkursem. W tym roku najwyższą kwotę na jedną osobę zebrano w klasie III „B”, która zdobyła I miejsce w konkursie szkolnym. Wszystkie monety zostały skrupulatnie przeliczone przez uczniów klasy VII i VI, którym dziękuję za wytrwałość.

W sumie zebraliśmy 1120,94 zł .

Dziękuję za udział w akcji wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom. Zachęcam do zbierania monet groszowych już dziś, by można było wziąć udział w kolejnej – XIX edycji akcji. 


Agnieszka Śledziowska

Więcej…
 
Potrafi pięknie recytować!

Potrafi pięknie recytować!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiNie po raz pierwszy nasz uczeń Jakub Gaczoł udowodnił swój wielki talent recytatorski! W eliminacjach powiatowych, zarazem w finale 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Wieliczce zajął II miejsce!

Jakub, po analizie tekstu, jego zrozumieniu i przeżyciu, umie popatrzeć na utwór z pozycji – co ja chcę jego słowami powiedzieć słuchaczom? Kiedy już „czuje” tekst, wie, jak pracować, by wydobyć z niego to, co najistotniejsze, podkreślając przy tym całą urodę słowa.

Kuba recytował wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Ballada o trzęsących się portkach” oraz jedną z bajek filozoficznych Michela Piquemala.

Gratulujemy, życząc rozwijania talentu oraz czerpania radości podczas obcowania z pięknem i mądrością literatury.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Dla Niepodległej

Żywe lekcje historii. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiRok szkolny 2017/2018 ogłoszony został Rokiem dla Niepodległej z powodu przypadającej 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła podejmuje pewne działania, by treści z nią związane stały się uczniom bliższe.

W tym celu wzięliśmy udział w eliminacjach gminnych XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. Składał się on z trzech części – historycznej, literackiej i plastycznej. W każdej z nich nasi uczniowie odnieśli sukcesy!

Jakub GaczołI miejsce w konkursie literackim i II miejsce w konkursie plastycznym;

Mateusz StolarzII miejsce w konkursie literackim i III miejsce w konkursie historycznym.

Część literacka polegała na napisaniu listu do kolegi lub koleżanki na temat „Patriotyzm dawniej i dziś”; w plastycznej należało wykonać obraz inspirowany pieśnią patriotyczną, zaś w historycznej trzeba było rozwiązać test w oparciu o poznane lektury.

Wyrazy uznania i gratulacje!


Maria Kleszcz

Więcej…
 
XVIII DEKANALNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ

Żywe lekcje historii. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiUczestnicy Konkursu spotkali się w Domu Kultury i Szkole Podstawowej w Woli Zabierzowskiej. Nasi uczniowie recytowali bardzo ładnie. Konkurencja była jednak wielka. Rywalizacja zakończyła się dla nas pomyślnie. Wiktoria Sieprawska z klasy II a zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Jakub Gaczoł z klasy VI a został wyróżniony. Wiktoria pojedzie 6 kwietnia na finał Konkursu do Libiąża. Wszystkim uczniom należą się słowa uznania i gratulacje.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

Jaselka_2013_staniatki_25

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

1% dla szkoły. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki

Przekaż 1% dla szkoły.

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.