Przydatne strony


Światowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!

Światowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiOtyłość to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Jak wynika ze statystyk, skala problemu jest z roku na rok coraz większa. Aby zwrócić uwagę na problem i zwiększyć świadomość społeczną w kwestii prawidłowego odżywiania, 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością.

Nadmierne kilogramy mogą być wynikiem stresu, czynników genetycznych, psychologicznych, a także zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jednak najczęstszą przyczyną nadwagi są nieprawidłowe nawyki żywieniowe, przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie.

W dniach 24 – 26 października w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia i pogadanki dotyczące zdrowego odżywiania oraz większej aktywności ruchowej dzieci. Uczniowie z wielką ciekawością obejrzeli film pt. „Brandon otyły szesnastolatek”, poznali piramidę żywieniową, znaczenie aktywności fizycznej i przepisy na zdrowy posiłek. Wykonali w grupach dwa plakaty metodą ,,kolażu'' „Zdrowy i niezdrowy uczeń”, a także wzięli udział w ćwiczeniach gimnastycznych i zabawach ruchowych.

To była świetna zabawa, a przy okazji niezły trening. Zachęcamy wszystkich do zmiany nawyków żywieniowych!!!


Lidia WaligóraŚwiatowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiatowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiatowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiatowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiatowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiatowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiatowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiatowy Dzień Walki z Otyłością w świetlicy szkolnej!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki


a

 

Losowy obrazek

Swieto_iepodleglosci_2011_48

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.