Przydatne strony


Muzyka Bożego Narodzenia, czyli jasełka szkolne siostry Janiny

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiWieloletnią tradycją naszej szkoły są coroczne widowiska jasełkowe. Temat znany i stały od lat, ale każdego roku opracowany i zaprezentowany inaczej. I każdego roku zaskakuje niepowtarzalnym urokiem, pomysłowością, motywem przewodnim, rozłożeniem akcentów… Po raz kolejny przedstawienie zadedykowane zostało Seniorom – Babciom i Dziadkom – zaproszonym na spotkanie z kolędą.


Link do galerii zdjęć z jasełek >>>


Siostra Janina kocha teatr szkolny. Potrafi zarazić swoją pasją uczniów, ich rodziców, nauczycieli… Zajmuje się wszystkim – od scenariusza począwszy, na scenografii skończywszy. Próby, sugestie interpretacyjne, instruktaż, ruch sceniczny, gra aktorska, kostiumy, rekwizyty, muzyka, charakteryzacja, ale przede wszystkim rozumienie tego, co najważniejsze, istoty teatru, piękna słowa i siły jego oddziaływania na widza – to jej praca, która dla zewnętrznego obserwatora jakby sama się dzieje, ale ile wymaga energii, zachodu, działania – wie tylko twórca dzieła!

Tym razem aktorzy pracujący pod jej kierownictwem przenieśli widzów w niezwykły świat, odbyli podróż od współczesności do epok dawno minionych, docierając do początków naszej ery, wyznaczonych przyjściem na świat Bożego Dzieciątka. Tej podróży w głąb dziejów towarzyszy muzyka fletu, która ma dziwną moc – zmienia ludzi, sprawia, że zaczynają jej słuchać i patrzeć sercem, czynią dobro, rozumieją innych, spieszą im z pomocą, stają się szczęśliwi! Tak działa muzyka niosąca treści Bożego Narodzenia. Trzeba ją tylko usłyszeć w sobie i pozwolić grać na najczulszych strunach naszych dusz, a ona poniesie pokój „ludziom wszem”…

Jasełkom towarzyszyły życzenia – modlitwa papieża Franciszka w intencji Dziadków odczytana przez uczniów oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dla miłych gości. Całe spotkanie upłynęło w serdecznej, ciepłej, miłej atmosferze.


Maria Kleszcza

 

Losowy obrazek

ferie_w _staniatkach_14

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.