Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
PATRIOTYCZNE SPACERY

PATRIOTYCZNE SPACERY. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiZ odradzaniem się wolnej Polski po okresie zaborów nierozerwalnie związana jest Wielka Wojna lat 1914 – 1918. Jej ślady w naszej miejscowości przetrwały stulecie. Do miejsc, gdzie są one najbardziej widoczne wybrała się młodzież szkolna, by złożyć hołd ofiarom, pomyśleć o historii i krętych drogach do niepodległości…


Maria Kleszcz


Więcej…
 
PlanszówkiGO

PlanszowkiGO. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiZbiórka planszówek dla dzieci z Onkologicznego Oddziału Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zakończona.

Akcja "PlanszówkiGO" dobiegła końca. Udało się zebrać 10 nowych, zafoliowanych gier oraz 208zł za które zostało zakupione jeszcze 10gier. Serdeczne podziękowania dla firmy kurierskiej taty Nataszki z klasy 3b, która dostarczyła przesyłkę na miejsce. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Pamiętajcie, że to dzięki Wam na wielu małych buźkach znów pojawi się uśmiech!


Katarzyna Radwańska- Janczyk


Więcej…
 
Nauczyciel na medal

Cztery żywioły. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

„Nauczyciel na medal”- srebrny medal! Nauczyciel naszej szkoły Pani Bogusława Mitoń została zgłoszona do plebiscytu "Nauczyciel na medal " i zajęła w powiecie wielickim imponujące II miejsce! Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

Gazeta Krakowska "Nauczyciel na medal" >>>>


 
100 kokard narodowych na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

100 kokard narodowych na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

"Barwy ojczyste" Cz. Janczarski

Powiewa flaga,

gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze

biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość

biel - serce czyste...

Piękne są nasze

Barwy ojczyste.


Uczniowie naszej szkoły 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowali w szczególny sposób. Wszyscy w strojach galowych, a na piersi kokarda narodowa, oczywiście w barwach ojczystych, którą młodsi dostali gotową, a starsi uczniowie naszej szkoły zrobili sobie sami.


Katarzyna Radwańska- Janczyk

Więcej…
 
Szkolny konkurs plastyczny "Godło Polski"

Szkolny konkurs plastyczny "Godło Polski". Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-IV mogli wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym "Godło Polski". Spłynęło 50 prac, z czego na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa Ib, w której na 20 uczniów aż 13 wzięło udział w konkursie.

Godła zostały wykonane wieloma technikami plastycznymi i cieszyły się ogromną pomysłowością w doborze materiałów, oraz samym wykonaniu. Jury z trudem wyłoniło 12 prac, po 4 na miejsce I, II i III, które otrzymały nagrody książkowe, oraz 12 wyróżnień. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i biało- czerwoną słodycz.

Bardzo dziękują za tak liczny udział w konkursie. Zachęcam do udziału w kolejnych!


Katarzyna Radwańska- Janczyk


Więcej…
 
Dzień Jabłka i konkurs „Obraz liściem malowany”

Dzień Jabłka i konkurs „Obraz liściem malowany”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiZgodnie z naszą szkolną tradycją w październiku zorganizowaliśmy „Dzień Jabłka” połączony z konkursem plastycznym. Na kiermaszu pojawiło się wiele pysznych ciast, ciasteczek, deserów i jak co roku cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Dochód z kiermaszu przeznaczony został na zakup pomocy do pracowni chemicznej.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy włączyli się w jego organizację.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny i wręczono nagrody oraz dyplomy za udział w tym konkursie.

GRATULUJEMY!!! 


Samorząd Uczniowski

Agnieszka Śledziowska


Więcej…
 
Finał kampanii „No promil – No problem”

Finał kampanii „No promil – No problem”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM. Tegoroczna edycja łączyła się tematycznie z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach kampanii podjęliśmy kilka działań mających na celu zwiększenie świadomości wśród uczniów i osób dorosłych na temat zgubnych skutków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Do działań tych należał udział uczniów z klasy siódmej w szkoleniu Liderów Młodzieżowych, szkolny konkurs na plakat o tematyce „nopromilowej” oraz Marsz na Rzecz Trzeźwości ulicami Staniątek.

Do ostatniej, finałowej inicjatywy, która odbyła się 31 października br., przyłączyła się Ochotnicza Straż Pożarna w Staniątkach, która zadbała o nasze bezpieczeństwo podczas tego ulicznego happeningu. Datę marszu wybraliśmy nieprzypadkowo, bowiem okres Wszystkich Świętych jest czasem wzmożonego ruchu na polskich drogach. Wtedy dochodzi do licznych wypadków z udziałem pijanych kierowców. Dzięki wyjściu na ulicę naszych uczniów z transparentami, balonami, ulotkami, w przebraniu w koszulki kampanijne, udało się dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze inicjatywy przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.


Małgorzata Rzeszutek - Ślusarczyk

Więcej…
 
Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistów . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDnia 12 października 2018 roku w SP w Staniątkach odbyło się pasowanie na uczniów.

Dzieci z klasy IA i IB zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie – Iwonę Dziubę i Annę Kasprzyk. Między innymi śpiewały, że będą uczyć się starannie, zachowywać nienagannie. Do piosenki „Mam 7 lat” akompaniował Pan Wiesław Hytroś. Pierwszaki znakomicie odpowiedziały na pytania Pani Dyrektor Anny Ślęzak. Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak wręczył im legitymacje szkolne, a Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Wiesław Bobowski drobne upominki, w tym kamizelkę odblaskową. Następnie dzieci udały się na poczęstunek.


Iwona Dziuba

Więcej…
 
NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA…

NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA…. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki9 listopada nasza szkoła uczciła stulecie niepodległości. Były piosenki patriotyczne, wystawa prac plastycznych, przedstawienie historyczne „Pacjentka”. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a na terenie szkolnego podwórka został posadzony Klon Wolności.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Spotkanie z Gościem

Spotkanie z Gościem. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki26 października gościliśmy absolwentkę naszej szkoły panią Aleksandrę Wójcik, która podzieliła się z uczniami klas VII – VIII wspomnieniami szkolnymi, ale przede wszystkim treścią swoich książek. Pani Ola jest współautorką zbioru reportażów o byłych więźniach niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu zatytułowanego „Dobranoc, Auschwitz” oraz publikacji „Sportowcy dla Niepodległej”. Autorka w bardzo interesujący i trafiający do słuchaczy sposób przedstawiła bohaterów swoich książek, ich wojenne i powojenne losy. Opowiedziała także o swoim warsztacie pracy. Odpowiadała na liczne pytania, pokazując, że współczesność nie bierze się znikąd, że wyrastamy z przeszłości, która jest bliska, bo żyją jeszcze jej świadkowie, podkreślała, jak ważna jest prawda i dążenie do niej, także w wymiarze lokalnym, polegającym na znajomości dziejów rodziny, rodzinnej wsi i jej mieszkańców.

Pani Olu, serdecznie Pani dziękujemy!


Maria Kleszcz

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

Konkurs_Piesni_Patriotycznej_2014_22

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.