Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
NO PROMIL – NO PROBLEM

NO PROMIL – NO PROBLEM. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki17 października w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach odbyło się Forum Liderów Młodzieżowych realizowane w ramach społecznej kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klasy VIIa.

Wzięli oni udział w prelekcji i warsztatach. Wspólnie wykonywali transparenty z hasłami nopromilowymi oraz uczestniczyli w debacie oksfordzkiej na temat reklamy produktów alkoholowych w telewizji.


Magdalena Madej

Więcej…
 
Konkurs „Najpiękniejszy bukiet jesienny” rozstrzygnięty!!!

Konkurs „Najpiękniejszy bukiet jesienny” rozstrzygnięty!!!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiNa dworze jesień w pełni, a my na świetlicy nie leniuchujemy!

W październiku odbył się konkurs pt. „Najpiękniejszy bukiet jesienny”. Chętne dzieci wzięły udział i skomponowały przepiękne bukiety jesienne w różnych formach: wiązanka, bukiet, koszyczek. Uczestnicy do stworzenia swoich kompozycji wykorzystali kolorowe liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę oraz inne dary jesieni.

Największą pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu kompozycji jesiennych wykazała się Amelia Pucharska z klasy IVb , która zdobyła I miejsce. II miejsce zajęły Gabriela Bera z kl. Ia i Wiktoria Bera z kl. IIIa. W konkursie wzięły udział również Karolina Bednarczyk z kl. IIa i Anna Bobowski z kl. IIIb.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ocenę celującą z plastyki.


Lidia Waligóra

Więcej…
 
DO NIEPODLEGŁEJ

DO NIEPODLEGŁEJ. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiProwadziło do Niej wiele dróg. Przez wiele lat. Szło nimi wiele pokoleń. Towarzyszyły im nadzieja, wiara, zwątpienie, upór, cierpienie i marzenia… Uczniowie mogli „spojrzeć” na polskie drogi do wolności podczas spotkania 19 października.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Zbiórka środków na zakup zniczy zakończona

Zbiórka zniczy zakończona. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiZbiórka środków na zakup zniczy na stare cmentarze Borysławia i okolic, gdzie leżą powstańcy styczniowi, żołnierze II Wojny Światowej i ofiary ludobójstwa zakończyła się sukcesem.

Zebraliśmy wspólnie 755 zł. Cała zebrana kwota została przekazana STOWARZYSZENIU POMOCY POLAKOM WE LWOWIE I OKOLICACH ,,Tońko i Szczepko" z siedzibą w Przemyślu, które jest organizatorem tej akcji.

Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Pamiętajcie, że to dzięki Wam, na niektórych polskich grobach na terenie dzisiejszej Ukrainy, po raz pierwszy od wielu, wielu lat, 1 listopada znów zapłoną światełka pamięci.


Agnieszka Śledziowska

 
Cztery żywioły

Cztery żywioły. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiWszystko zaczęło się od przygody z tekstem A. Frączek „Cztery żywioły” zamieszczonym w elementarzu. Dzieci bardzo chętnie podzieliły rolę, a potem w zaledwie 3 dni opanowały tekst do perfekcji. Uczniowie klasy IIIb najpierw wystąpili przed kolegami i koleżankami z równoległej klasy a później, zasugerowali czy mogą zaprosić do siebie dzieci z grupy przedszkolnej.

Przedstawienie miało charakter edukacyjny, ukazywało w jaki sposób żywioły sprzyjają człowiekowi, oraz jakie zagrożenia niosą ze sobą.

Znakomita gra aktorów oraz wspaniałe stroje przygotowane przez rodziców, dostarczyły widowni wielu wrażeń


Katarzyna Radwańska- Janczyk

Więcej…
 
W Apolonii

W Apolonii. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiApolonia to urocze miejsce z historią… Tak blisko – w Zakrzowie. Podróż w czasie – od 7 tysięcy lat wstecz (znaleziska archeologiczne) poprzez XIX i XX w. Świat pamiątek, pamięci, sztuki, naturalnego piękna i przyrody… Klasa VII a rozpoczęła dzień 9 października pobytem właśnie tam… Wróciliśmy życzliwie ugoszczeni, zachwyceni i oczarowani.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Zbiórka lektur zakończona

Zbiórka lektur zakończona. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiBardzo dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę lektur klas I- III dla polskich szkół we Lwowie i okolicach. Wszystkie zebrane książki zostaną przekazane Stowarzyszeniu Pomocy Polakom we Lwowie i okolicach „Tońko i Szczepko” z siedzibą w Przemyślu. Stamtąd powędrują dalej, za naszą wschodnią granicę, do jednej z polskich szkół. Jednocześnie przypominam o jeszcze jednej akcji powadzonej w naszej szkole, a dotyczącej zbiórki pieniędzy na zakup zniczy na groby Polaków na Ukrainie. Zbiórka trwa do 17 października. Osoby zainteresowane działalnością Stowarzyszenia odsyłam na stronę facebookową: STOWARZYSZENIE POMOCY POLAKOM WE LWOWIE I OKOLICACH ,,Tońko i Szczepko”.


Agnieszka Śledziowska

Więcej…
 
KONKURS „OBRAZ LIŚCIEM MALOWANY”

KONKURS „OBRAZ  LIŚCIEM  MALOWANY”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiKonkurs przeznaczony jest dla uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I –IV. Praca formatu A4 (płaska) ma nawiązywać tematem do Dnia Jabłka, który obchodzimy w naszej szkole. Może to być wycinanka, wyklejanka bądź kolaż wykonany z suszonych liści. Oceniana będzie samodzielność wykonania prac, pomysłowość i staranność. Prace oddawać można do wychowawców bądź opiekunów Samorządu Uczniowskiego do dnia 19 października (piątek). Rozstrzygnięcie konkursu 23 października w Dniu Jabłka.

Zachęcamy do udziału w konkursie!


Agnieszka śledziowska

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie IV b

Dzień Głośnego Czytania. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Taką sposobność mieli również uczniowie klasy IV b. Bawili się znakomicie, a przy okazji powtórzyli to, co zapomnieli przez wakacyjne miesiące. Wśród proponowanych zabaw nie zabrakło krzyżówek, rebusów, ćwiczeń na czas, podczas których uczniowie zdobywali kolejne punkty. Ci, którzy zebrali ich najwięcej otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz drobne nagrody: ołówki, linijki, naklejki (oczywiście z tabliczką mnożenia). Mam nadzieję, że zabawa z tabliczką mnożenia sprawi, że już nigdy jej nie zapomną!


Agnieszka śledziowska

 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w świetlicy szkolnej!

Dzień Głośnego Czytania. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić dzieciom jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Nasza świetlica wraz z biblioteką szkolną już od środy rozpoczęła wielkie czytanie „Kubusia Puchatka”. 


Lidia Waligóra

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

Tragedia Narodowa 13.04.2010, Kraków 006

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.