Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
Od ziarenka do bochenka

15 września Międzynarodowy Dzień Kropki po raz drugi :). Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW ostatnim tygodniu września uczniowie klas III omawiali tematy poświęcone bogactwom ziemi. Dowiedzieli się między innymi jakie rośliny uprawia się w polu, jak powstaje chleb i jakie mamy rodzaje pieczywa. Nie zabrakło również pysznych domowych wypieków, przygotowanych przez rodziców dzieci: pszenny chleb z makiem i wieloziarniste bułki z mąki mieszanej smakowały z samym masłem wyjątkowo


Katarzyna Radwańska- Janczyk

Więcej…
 
Zielona Szkoła w Porębie Wielkiej

Zielona Szkoła w Porębie Wielkiej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW dniach 17-21.09.2018r. klasy IIIa i IIIB przebywały na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Był to ostatni tak słoneczny tydzień lata, temperatura przekraczała 25 °C! Dzieci wykorzystały czas do zwiedzania najbliższej okolicy, zdobyliśmy Potaczkową 746 m n.p.m. oraz odbyliśmy pieszą wycieczkę na Stramówkę. Byliśmy też w Zakopanem, gdzie zobaczyliśmy skocznie narciarską, zwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Był też czas wolny na kupienie pamiątek na Krupówkach. W czasie podróży poznawaliśmy charakterystykę mijanych miejscowości.

Uczestnicy mieli również ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskotekę z konkursem tańca, spotkanie z pracownikiem GPN, olimpiadę sportową, zajęcia tenisa ziemnego i konkurs „Mam talent” w których uczniowie klasy IIIB Natasza Taborska (piosenka) i Wiktor Zabrzeski (pokaz karate) zajęli 1 i 2 miejsce. Dzieci miały do dyspozycji siłownię, bilard, grę piłkarzyki, stół do ping-ponga. Program zajęć na Zielonej Szkole był bardzo bogaty i różnorodny.

Podsumowaniem naszego pobytu był pożegnalny apel na którym zostały wręczone zdobyte dyplomy i nagrody.

Dzieci wróciły zadowolone, mimo, że dla wielu była to pierwsza dłuższa rozłąka z domem rodzinnym. A wychowawczynie są bardzo dumne ze swoich pociech.

Choć czas w Porębie minął nam szybko, to na długo pozostanie w naszej pamięci.


Katarzyna Radwańska- Janczyk

Więcej…
 
15 września Międzynarodowy Dzień Kropki po raz drugi :)

15 września Międzynarodowy Dzień Kropki po raz drugi :). Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW piątek 14.09. obchodziliśmy w naszej szkole po raz drugi Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz uświadomienie, że w każdym z nas tkwią talenty.

Obchody Dnia Kropki zaczęliśmy od obejrzenia filmu o historii małej Vashti, rozmawialiśmy o talentach, których uczniowie naszej szkoły mają bardzo wiele, wykonywaliśmy nasze dzieła sztuki i odbyła się też "zakropkowana sesja zdjęciowa" :)

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy tego dnia mieli na sobie element z kropką dziękuję za przyłączenie się do zabawy.


Katarzyna Radwańska- Janczyk

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE Z NASZYM UDZIAŁEM!

1 WRZEŚNIA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Wieliczce 8 września Jakub pięknie przeczytał fragment „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. To dla niego i dla nas zaszczyt, że mogliśmy się włączyć w wyjątkowym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości w tę niezwykle ważną akcję.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
1 WRZEŚNIA

1 WRZEŚNIA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiJeszcze trwały wakacje, ale uczniowie pamiętali o rocznicy wydarzeń sprzed lat…


Maria Kleszcz

 
Konkurs plastyczny dla uczniów klasy IV a i b pt: „ W świecie dinozaurów”

Konkurs plastyczny dla uczniów klasy IV a i b pt: „ W świecie dinozaurów”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiZałożenia organizacyjne

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas czwartych.

2.Tematyka pracy: praca powinna przedstawiać konkretny gatunek dinozaura, nie może on być zmyślony lub związany z bajką czy kreskówką. Należy go podpisać np. Tyranozaur Rex.

3.Dopuszczalna forma pracy: płaska (A3, A4)

4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi.

6. Pracę plastyczne należy podpisać na odwrocie.

7. Pracę należy oddawać do 14 września 2018 roku do p. Iwony Piwowarczyk.

8. Ogłoszenie wyników 17 września 2018 roku.

Powodzenia


Iwona Piwowarczyk

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie

Roku Szkolnego 2018/2019

dla uczniów Szkoły Podstawowej w Staniątkch

3 września 2018r.:


- godz. 9.00 – wspólna Msza Św. w Kościele,

- ok. 10.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 0 - VIII na boisku szkolnym


Dyrektor Szkoły
Anna Ślęzak


 
Spotkanie z geodetą

Spotkanie z geodetą. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki13 czerwca 2018 roku uczniów z klasy IIIA odwiedziła pani Bogumiła Niziołek, która jest geodetą. Opowiedziała o swojej pracy. Z jej pomocą uczniowie chętnie rysowali mapę przy użyciu symboli, jak również odmierzali punkty w terenie, wykorzystując prawdziwe instrumenty i przyrządy geodezyjne. Może któryś z uczniów pójdzie w jej ślady?


Iwona Dziuba

Więcej…
 
Podziękowania
Zapisy do oddziału przedszkolnego lub klasy I. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
Dyrektor i Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej
im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się
w organizację Święta Radości – 09.06.2018 r. 
Dyrektor
 Anna Ślęzak


 
„Wspomnienia są jak perły – mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez”

„Wspomnienia są jak perły – mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki4 czerwca przybył do naszej szkoły pan Zbigniew Szybiński, mieszkaniec Staniątek. Po raz kolejny okazało się, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakich Ludzi mijamy często na swojej drodze, w pośpiechu, w zabieganiu… Ludzi, których znamy tylko z widzenia… Ludzi, którzy dźwigają tak bogaty bagaż doświadczeń, wspomnień, przeżyć, że mogliby nim obdarować wielu i wielu mogłoby go nie udźwignąć…

Pan Zbigniew opowiedział o swoim wczesnym, szczęśliwym dzieciństwie w Krakowie i o tym, jak koszmar wojny szybko je zniszczył, niosąc tragedię - śmierć matki rannej zaraz na początku września 1939 r. na dworcu kolejowym w Krakowie, nieznane miejsce jej wiecznego spoczynku, niewolę ojca, czas pobytu u rodziny w Staniątkach pod okupacją niemiecką… Czas trudny… Obrazy wojennych wspomnień głęboko i mocno zapisane we wrażliwej pamięci dziecka. A potem młodość, nauka, studia na Uniwersytecie Warszawskim, praca dziennikarska, muzealna (pan Zbigniew był Kustoszem Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce)… Bogaty, różnobarwny nurt wspomnień…

Serdecznie dziękujemy za wspólny czas i dar wspomnień. Bohaterowi spotkania życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

ferie_w _staniatkach_5

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.