Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
„Wspomnienia są jak perły – mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez”

„Wspomnienia są jak perły – mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki4 czerwca przybył do naszej szkoły pan Zbigniew Szybiński, mieszkaniec Staniątek. Po raz kolejny okazało się, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakich Ludzi mijamy często na swojej drodze, w pośpiechu, w zabieganiu… Ludzi, których znamy tylko z widzenia… Ludzi, którzy dźwigają tak bogaty bagaż doświadczeń, wspomnień, przeżyć, że mogliby nim obdarować wielu i wielu mogłoby go nie udźwignąć…

Pan Zbigniew opowiedział o swoim wczesnym, szczęśliwym dzieciństwie w Krakowie i o tym, jak koszmar wojny szybko je zniszczył, niosąc tragedię - śmierć matki rannej zaraz na początku września 1939 r. na dworcu kolejowym w Krakowie, nieznane miejsce jej wiecznego spoczynku, niewolę ojca, czas pobytu u rodziny w Staniątkach pod okupacją niemiecką… Czas trudny… Obrazy wojennych wspomnień głęboko i mocno zapisane we wrażliwej pamięci dziecka. A potem młodość, nauka, studia na Uniwersytecie Warszawskim, praca dziennikarska, muzealna (pan Zbigniew był Kustoszem Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce)… Bogaty, różnobarwny nurt wspomnień…

Serdecznie dziękujemy za wspólny czas i dar wspomnień. Bohaterowi spotkania życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Dzień Ziemi 2018

Dzień Ziemi 2018. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW tym roku Światowy Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem „ Ratujmy nasz dom przed odpadami”. Nawiązując do hasła uczniowie klas IV-VII (łącznie 86 uczniów) uzupełnili ankietę dotyczącą ich codziennych zachowań i nawyków związanych właśnie z tematyką odpadów. Zachęcam do zapoznania się z pytaniami i wynikami ankiety.


Ankieta >>>


Iwona Piwowarczyk

 
W Dobczycach

W Dobczycach. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki23 maja klasa IIIA odbyła wycieczkę do Dobczyc. Zwiedzała częściowo odrestaurowany zamek m.in.: salę historyczną, kaplicę, izbę pamięci narodowej i loch z narzędziami tortur.

Podziwiała panoramę Dobczyc w zrekonstruowanej baszcie. Schodząc ze skansenu w kierunku miasta podziwiała kościół pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, zbudowany przez rodzinę Turnauów. Odbyła spacer po dobczyckim rynku a następnie po zaporze.


Iwona Dziuba

Więcej…
 
Zielona Szkoła- Muszyna Złockie

Zielona Szkoła- Muszyna Złockie. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW dniach 16-20 kwietnia 2018 roku klasy IV-VI były na Zielonej Szkole w Muszynie w Ośrodku Wypoczynkowym Alpina Sport. Każdy dzień pobytu był wypełniony atrakcjami i wycieczkami. Pogoda, apetyty i humory dopisały. Zapraszamy –oto kilka zdjęć.


Iwona Piwowarczyk

Więcej…
 
SUKCES POWTÓRZONY

SUKCES POWTÓRZONY. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW literackiej części powiatowego finału XII Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim I miejsce zajęła praca Kuby Gaczoła, a II miejsce Mateusza Stolarza.

Gratulacje!


Maria Kleszcz

Więcej…
 
„Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”

„Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiTe słowa „Marszu Sybiraków” pojawiały się w repertuarze wielu uczestników VIII Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”. Miał on miejsce 26 kwietnia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Honorowym Patronem Konkursu jest od I edycji Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, a organizatorem nasza szkoła.

Każdy uczestnik Konkursu prezentował dwa utwory – jeden o dowolnej treści patriotycznej, drugi – związany z historią i kulturą Kresów. Występy oceniało jury – Małgorzata Rzeszutek – Ślusarczyk, Andrzej Świerkosz i, jako przewodniczący, Dariusz Sadzikowski. W przesłuchaniach solistów i chórów wzięło udział ok. 150 uczniów. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i zeszyt Kroniki Polski, zwycięzcom i wyróżnionym dyplomy i statuetki wręczył Dyrektor Wydziału Edukacji pan Wiesław Bobowski.

Konkurs miał na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Z głowy do głowy i pomysł gotowy!

Z głowy do głowy i pomysł gotowy!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki Od stycznia do marca b.r. został zrealizowany w naszej szkole cykl zajęć rozwijających twórcze myślenie. W ramach projektu przygotowanego przez Niepubliczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną "Empatia", psycholog Monika Buczek we współpracy z nauczycielem naszej szkoły Panią Katarzyną Radwańską Janczyk pracowały z grupą uczniów z klas II i III. W ramach zajęć uczniowie poznali słowne, ruchowe i plastyczne zabawy, które rozwijają płynność, giętkość i oryginalność myślenia. Przekonaliśmy się, że twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów to umiejętności, które można i warto rozwijać. W dodatku, nie wymagają one żadnych ponadprzeciętnych, genialnych umiejętności, tylko odpowiedniego treningu. Każdy z nas może nauczyć się myśleć w sposób twórczy!


Katarzyna Radwańska- Janczyk


Więcej…
 
I Szkolny Konkurs „Mam talent”

I Szkolny Konkurs „Mam talent”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

Uczniowie naszej szkoły mają ogromne talenty: recytatorskie, wokalne, instrumentalne, akrobatyczne i wiele innych. Cała społeczność uczniowska mogła się o tym przekonać podczas ich prezentacji.

Jury konkursowe wybrało największe talenty i przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Lena Pustuła, Mikołaj Marek, Łukasz Stachura,

II miejsce: Daria Bednarczyk, Zuzanna Posuniak i Wiktoria Rusek

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Weronika Niziołek, Michał Buczek, Aleksander Maroszek, Julie Klima, Daria Stefańska i Aleksandra Czepiel oraz Paulina Stefańska i Aleksandra Wydmańska.

Magdalena Madej

Więcej…
 
XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim

XIV Gminny  Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim już za nami. Gościliśmy uczniów z siedmiu Szkół Podstawowych z gminy Niepołomice. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w każdej kategorii wiekowej .

Wśród uczniów klas 1-3 Michał Buczek zdobył I miejsce, jego koleżanka Julia Śledziowska miejsce II. W kolejnej kategorii klas 4-5 Gabriela Madej zdobyła II miejsce, Julie Klima miejsce III. Wśród najstarszych uczniów klas 6-7 Jakub Gaczoł i Jakub Radwański wywalczyli ex aequo III miejsce.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Magdalena Madej

Więcej…
 
Ogólnopolski Turniej Szachowy "Marcowe zmagania przy szachownicy"

Ogólnopolski Turniej Szachowy Marcowe zmagania przy szachownicy. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

W drugim dniu kalendarzowej wiosny, ośmioro uczniów naszej szkoły walczyło o zdobycie lub podniesienie kategorii szachowych. II miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Filip Kozicki, natomiast II miejsce wśród dziewczynek – Gabrysia Bera.

Kategorie szachowe zdobyli:

Filip Kozicki, Michał Buczek – IV kategoria;

Maksymilian Smyrak, Gabriela Bera, Dominika Kot – V kategoria.

Miłym podsumowaniem szachowych zmagań, była niespodzianka od organizatora zawodów – pana Stanisława Tureckiego, który ku wielkiej radości naszej reprezentacji ufundował nam partię gry w kręgle. Dziękujemy!


Monika Kuczek

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

Konkurs_Piesni_Patriotycznej_2014_23

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.