Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
NARODOWE CZYTANIE Z NASZYM UDZIAŁEM!

1 WRZEŚNIA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Wieliczce 8 września Jakub pięknie przeczytał fragment „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. To dla niego i dla nas zaszczyt, że mogliśmy się włączyć w wyjątkowym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości w tę niezwykle ważną akcję.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
1 WRZEŚNIA

1 WRZEŚNIA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiJeszcze trwały wakacje, ale uczniowie pamiętali o rocznicy wydarzeń sprzed lat…


Maria Kleszcz

 
Konkurs plastyczny dla uczniów klasy IV a i b pt: „ W świecie dinozaurów”

Konkurs plastyczny dla uczniów klasy IV a i b pt: „ W świecie dinozaurów”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiZałożenia organizacyjne

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas czwartych.

2.Tematyka pracy: praca powinna przedstawiać konkretny gatunek dinozaura, nie może on być zmyślony lub związany z bajką czy kreskówką. Należy go podpisać np. Tyranozaur Rex.

3.Dopuszczalna forma pracy: płaska (A3, A4)

4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi.

6. Pracę plastyczne należy podpisać na odwrocie.

7. Pracę należy oddawać do 14 września 2018 roku do p. Iwony Piwowarczyk.

8. Ogłoszenie wyników 17 września 2018 roku.

Powodzenia


Iwona Piwowarczyk

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie

Roku Szkolnego 2018/2019

dla uczniów Szkoły Podstawowej w Staniątkch

3 września 2018r.:


- godz. 9.00 – wspólna Msza Św. w Kościele,

- ok. 10.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 0 - VIII na boisku szkolnym


Dyrektor Szkoły
Anna Ślęzak


 
Spotkanie z geodetą

Spotkanie z geodetą. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki13 czerwca 2018 roku uczniów z klasy IIIA odwiedziła pani Bogumiła Niziołek, która jest geodetą. Opowiedziała o swojej pracy. Z jej pomocą uczniowie chętnie rysowali mapę przy użyciu symboli, jak również odmierzali punkty w terenie, wykorzystując prawdziwe instrumenty i przyrządy geodezyjne. Może któryś z uczniów pójdzie w jej ślady?


Iwona Dziuba

Więcej…
 
Podziękowania
Zapisy do oddziału przedszkolnego lub klasy I. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
Dyrektor i Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej
im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się
w organizację Święta Radości – 09.06.2018 r. 
Dyrektor
 Anna Ślęzak


 
„Wspomnienia są jak perły – mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez”

„Wspomnienia są jak perły – mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki4 czerwca przybył do naszej szkoły pan Zbigniew Szybiński, mieszkaniec Staniątek. Po raz kolejny okazało się, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakich Ludzi mijamy często na swojej drodze, w pośpiechu, w zabieganiu… Ludzi, których znamy tylko z widzenia… Ludzi, którzy dźwigają tak bogaty bagaż doświadczeń, wspomnień, przeżyć, że mogliby nim obdarować wielu i wielu mogłoby go nie udźwignąć…

Pan Zbigniew opowiedział o swoim wczesnym, szczęśliwym dzieciństwie w Krakowie i o tym, jak koszmar wojny szybko je zniszczył, niosąc tragedię - śmierć matki rannej zaraz na początku września 1939 r. na dworcu kolejowym w Krakowie, nieznane miejsce jej wiecznego spoczynku, niewolę ojca, czas pobytu u rodziny w Staniątkach pod okupacją niemiecką… Czas trudny… Obrazy wojennych wspomnień głęboko i mocno zapisane we wrażliwej pamięci dziecka. A potem młodość, nauka, studia na Uniwersytecie Warszawskim, praca dziennikarska, muzealna (pan Zbigniew był Kustoszem Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce)… Bogaty, różnobarwny nurt wspomnień…

Serdecznie dziękujemy za wspólny czas i dar wspomnień. Bohaterowi spotkania życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Dzień Ziemi 2018

Dzień Ziemi 2018. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW tym roku Światowy Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem „ Ratujmy nasz dom przed odpadami”. Nawiązując do hasła uczniowie klas IV-VII (łącznie 86 uczniów) uzupełnili ankietę dotyczącą ich codziennych zachowań i nawyków związanych właśnie z tematyką odpadów. Zachęcam do zapoznania się z pytaniami i wynikami ankiety.


Ankieta >>>


Iwona Piwowarczyk

 
W Dobczycach

W Dobczycach. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki23 maja klasa IIIA odbyła wycieczkę do Dobczyc. Zwiedzała częściowo odrestaurowany zamek m.in.: salę historyczną, kaplicę, izbę pamięci narodowej i loch z narzędziami tortur.

Podziwiała panoramę Dobczyc w zrekonstruowanej baszcie. Schodząc ze skansenu w kierunku miasta podziwiała kościół pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, zbudowany przez rodzinę Turnauów. Odbyła spacer po dobczyckim rynku a następnie po zaporze.


Iwona Dziuba

Więcej…
 
Zielona Szkoła- Muszyna Złockie

Zielona Szkoła- Muszyna Złockie. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW dniach 16-20 kwietnia 2018 roku klasy IV-VI były na Zielonej Szkole w Muszynie w Ośrodku Wypoczynkowym Alpina Sport. Każdy dzień pobytu był wypełniony atrakcjami i wycieczkami. Pogoda, apetyty i humory dopisały. Zapraszamy –oto kilka zdjęć.


Iwona Piwowarczyk

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

Dzień Edukacji Narodowej 2009

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.