Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
SUKCES POWTÓRZONY

SUKCES POWTÓRZONY. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW literackiej części powiatowego finału XII Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim I miejsce zajęła praca Kuby Gaczoła, a II miejsce Mateusza Stolarza.

Gratulacje!


Maria Kleszcz

Więcej…
 
„Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”

„Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiTe słowa „Marszu Sybiraków” pojawiały się w repertuarze wielu uczestników VIII Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”. Miał on miejsce 26 kwietnia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Honorowym Patronem Konkursu jest od I edycji Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, a organizatorem nasza szkoła.

Każdy uczestnik Konkursu prezentował dwa utwory – jeden o dowolnej treści patriotycznej, drugi – związany z historią i kulturą Kresów. Występy oceniało jury – Małgorzata Rzeszutek – Ślusarczyk, Andrzej Świerkosz i, jako przewodniczący, Dariusz Sadzikowski. W przesłuchaniach solistów i chórów wzięło udział ok. 150 uczniów. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i zeszyt Kroniki Polski, zwycięzcom i wyróżnionym dyplomy i statuetki wręczył Dyrektor Wydziału Edukacji pan Wiesław Bobowski.

Konkurs miał na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Z głowy do głowy i pomysł gotowy!

Z głowy do głowy i pomysł gotowy!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki Od stycznia do marca b.r. został zrealizowany w naszej szkole cykl zajęć rozwijających twórcze myślenie. W ramach projektu przygotowanego przez Niepubliczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną "Empatia", psycholog Monika Buczek we współpracy z nauczycielem naszej szkoły Panią Katarzyną Radwańską Janczyk pracowały z grupą uczniów z klas II i III. W ramach zajęć uczniowie poznali słowne, ruchowe i plastyczne zabawy, które rozwijają płynność, giętkość i oryginalność myślenia. Przekonaliśmy się, że twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów to umiejętności, które można i warto rozwijać. W dodatku, nie wymagają one żadnych ponadprzeciętnych, genialnych umiejętności, tylko odpowiedniego treningu. Każdy z nas może nauczyć się myśleć w sposób twórczy!


Katarzyna Radwańska- Janczyk


Więcej…
 
I Szkolny Konkurs „Mam talent”

I Szkolny Konkurs „Mam talent”. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

Uczniowie naszej szkoły mają ogromne talenty: recytatorskie, wokalne, instrumentalne, akrobatyczne i wiele innych. Cała społeczność uczniowska mogła się o tym przekonać podczas ich prezentacji.

Jury konkursowe wybrało największe talenty i przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Lena Pustuła, Mikołaj Marek, Łukasz Stachura,

II miejsce: Daria Bednarczyk, Zuzanna Posuniak i Wiktoria Rusek

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Weronika Niziołek, Michał Buczek, Aleksander Maroszek, Julie Klima, Daria Stefańska i Aleksandra Czepiel oraz Paulina Stefańska i Aleksandra Wydmańska.

Magdalena Madej

Więcej…
 
XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim

XIV Gminny  Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim już za nami. Gościliśmy uczniów z siedmiu Szkół Podstawowych z gminy Niepołomice. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w każdej kategorii wiekowej .

Wśród uczniów klas 1-3 Michał Buczek zdobył I miejsce, jego koleżanka Julia Śledziowska miejsce II. W kolejnej kategorii klas 4-5 Gabriela Madej zdobyła II miejsce, Julie Klima miejsce III. Wśród najstarszych uczniów klas 6-7 Jakub Gaczoł i Jakub Radwański wywalczyli ex aequo III miejsce.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Magdalena Madej

Więcej…
 
Ogólnopolski Turniej Szachowy "Marcowe zmagania przy szachownicy"

Ogólnopolski Turniej Szachowy Marcowe zmagania przy szachownicy. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

W drugim dniu kalendarzowej wiosny, ośmioro uczniów naszej szkoły walczyło o zdobycie lub podniesienie kategorii szachowych. II miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Filip Kozicki, natomiast II miejsce wśród dziewczynek – Gabrysia Bera.

Kategorie szachowe zdobyli:

Filip Kozicki, Michał Buczek – IV kategoria;

Maksymilian Smyrak, Gabriela Bera, Dominika Kot – V kategoria.

Miłym podsumowaniem szachowych zmagań, była niespodzianka od organizatora zawodów – pana Stanisława Tureckiego, który ku wielkiej radości naszej reprezentacji ufundował nam partię gry w kręgle. Dziękujemy!


Monika Kuczek

Więcej…
 
Fizyka w kropli wody

Fizyka w kropli wody. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

Fizyka w kropli wody była tematem warsztatów, w których 9 marca uczestniczyli pierwszoklasiści. Poprzez szereg doświadczeń, uczniowie pogłębili swoją wiedzę nt. substancji, z którą mają do czynienia w codziennym życiu. Niektóre z właściwości wody były dużym zaskoczeniem dla małych naukowców, z innymi mieli już do czynienia w codziennych sytuacjach. Pierwszoklasiści nie tylko obserwowali, ale przede wszystkim samodzielnie „testowali” prawdomówność wykładowcy. I ta część zajęć sprawiła im najwięcej przyjemności i satysfakcji.


Monika Kuczek

Więcej…
 
Spotkanie z krawcową

Spotkanie z krawcową. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

19 marca 2018 roku uczniów z kl.IIIA odwiedziła krawcowa Magdalena Czajkowska. Trzecioklasiści chętnie pomagali jej w kolejnych etapach szycia worka na pantofle, takich jak odmierzanie długości i szerokości na materiale, zaznaczane kształtu prostokąta przy pomocy mydełka krawieckiego, wycinanie kształtu nożyczkami, nawlekanie sznurka. Zobaczyli jak działa maszyna do szycia. Przekonali się, że nie jest tak łatwo nawlec nitkę na igłę maszyny. Najwytrwalsi otrzymali od krawcowej worki na pantofle.Iwona Dziuba

Więcej…
 
Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2018

Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2018. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki


„Podczas treningu Julia wykonuje skoki w dal. Średnia jej dotychczas wykonanych skoków jest równa 3,80 m. Gdy w następnym skoku uzyskała wynik 3,99 m, to jej średnia wzrosła do 3,81 m. Jaki wynik powinna uzyskać w kolejnym skoku, aby jej średnia była równa 3,82 m?”

15 marca 2018r., w trzeci czwartek marca, 27 uczniów naszej szkoły rozpoczęło rozwiązywanie testu w Konkursie Matematycznym „Kangur”. To 75 minut sam na sam z ciekawymi zadaniami.Agnieszka Śledziowska

Więcej…
 
XVIII EDYCJA - PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

Potrafi pięknie recytować!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę monet groszowych, w ramach akcji Towarzystwa „Nasz Dom” . W naszej szkole akcja „Góra Grosza” połączona była z konkursem. W tym roku najwyższą kwotę na jedną osobę zebrano w klasie III „B”, która zdobyła I miejsce w konkursie szkolnym. Wszystkie monety zostały skrupulatnie przeliczone przez uczniów klasy VII i VI, którym dziękuję za wytrwałość.

W sumie zebraliśmy 1120,94 zł .

Dziękuję za udział w akcji wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom. Zachęcam do zbierania monet groszowych już dziś, by można było wziąć udział w kolejnej – XIX edycji akcji. 


Agnieszka Śledziowska

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

Ślubowanie pierwszaków 2009

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.