Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
"Dwunastu braci"
Dwunastu braci. Szkoła Postawowa w Staniątkach. Staniątki
Dnia 7 stycznia 2010r. klasa II przygotowała dla klas młodszych inscenizację bajki pt. „Dwunastu braci”. Dzieci występujące w roli miesięcy przygotowały pomysłowe i zabawne stroje oraz rekwizyty. Najbardziej kolorowe były miesiące letnie i jesienne. Na zakończenie przedstawienia aktorzy złożyli nauczycielom i uczniom noworoczne życzenia. Występ bardzo się wszystkim podobał i został nagrodzony dużymi brawami.

Anna Kasprzyk


Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka ...
Dzień Babci. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniątkach serdecznie zapraszają wszystkie Babcie i Dziadków z okazji ich święta na wspólne kolędowanie połączone z przedstawieniem Jasełkowym” pt. „Cud Bożego Narodzenia”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę – 17.01.2010r. o godzinie 15.00 w Domu Kultury w Staniątkach.
 
120 lat istnienia Szkoły Podstawowej w Staniątkach
Konkurs plastyczny. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki.
18 grudnia Szkoła Podstawowa w Staniątkach świętowała 120. rocznicę swojego powstania. Uroczyste obchody organizatorzy połączyli ze Świętem Patrona Szkoły, którym jest Adam Mickiewicz.Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, którą celebrowali ksiądz Jan Dubas - absolwent szkoły oraz ksiądz proboszcz Jan Lis. Na drugą część obchodów zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie przeszli do budynku szkoły.  więcej >>>

Małgorzata Rzeszutek - Ślusarczyk
Więcej…
 
Szkolna Wigilia
Wigilia 2009. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki
We wtorek – 22.12.2009r. cała społeczność szkolna spotkała się w Domu Kultury w Staniątkach aby złożyć sobie świąteczne życzenia. Wszyscy obejrzeliśmy Jasełka „Cud Bożego Narodzenia” w wykonaniu uczniów klasy II, III i IV i otrzymaliśmy życzenia od Pani Dyrektor Anny Ślęzak, Siostry Danuty Zielińskiej oraz Samorządu Uczniowskiego. Miło było też wspólnie kolędować małemu Jezuskowi. Następnie wróciliśmy do szkoły i już w mniejszych - klasowych grupach dzieliliśmy się opłatkiem i kosztowaliśmy wigilijne potrawy.
Wyrazy uznania i gorące podziękowanie za duże zaangażowanie w przygotowanie jasełek należą się Siostrze Danucie Zielińskiej, Pani Krystynie Samek i Panu Wiesławowi Hytrosiowi. Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2010r.

Anna Kapsrzyk
Zdjęcia z Wigilii do oglądnięcia w Galerii.
 
Cud Bożego Narodzenia...
Jasełka 2009. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki.
W niedzielne popołudnie - 20.12.2009r. odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów klasy II biorących udział w projekcie „Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy”.
Uczniowie przygotowali Jasełka pt. „Cud Bożego Narodzenia”, na które została zaproszona cała społeczność staniątecka. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie Jasełek i pokazały, że mają duży talent aktorski. Tegoroczne przedstawienie miało nieco inny charakter niż tradycyjne jasełka, ponieważ do stajenki przychodziły z darami postacie z bajek: Jaś i Małgosia, Sierotka Marysia, Pinokio, Kopciuszek, Smerfetka, Caliceczka, Czerwony Kapturek… Barwne stroje, dziecięca spontaniczność na scenie oraz piękna dekoracja sprawiły, że mali aktorzy zostali nagrodzeni dużymi brawami. Zapachniało świętami!

Anna Kasprzyk
 
Jubileusz 120-lecia powstania Szkoły...
Jubileusz. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

18 grudnia 2009r. przeżywaliśmy Jubileusz Szkoły i tradycyjne Święto jej Patrona - Adama Mickiewicza.

Wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym dniu oraz przyczynili się do uświetnienia uroczystości, ważnej dla całego środowiska Staniątek, składamy wyrazy wdzięczności i polecamy się życzliwej pamięci.

Wkrótce zamieścimy relację z tego wydarzenia oraz galerię zdjęć.

Zainteresowanych początkami Szkoły odsyłamy do jej historii na naszej stronie internetowej.

Anna Ślęzak
Dyrektor Szkoły
 
Na marginesie Nr 2/2009/2010

Koło Humanistyczne zaprasza do lektury najnowszego wydania gazetki szkolnej „Na marginesie”. W nowym wydaniu szczególnie polecamy artykuł opisujący przebieg Jubileuszu Szkoły i Święta Patrona.


Gazetkę w wersji elektronicznej można pobrać i przeczytać w zakładce „Koło Humanistyczne”

 
Jemioła ...
Jemioła. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki.

Jemioła. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki.


Jemioła (biała, pospolita) to roślina, która pojawia się w symbolice Świąt Bożego Narodzenia. więcej>>>
Iwona Piwowarczyk
Więcej…
 
Byliśmy w teatrze...
Tajemniczy ogród. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
Czwartego grudnia 2009 roku uczniowie klas szóstych oraz piątej pod opieką wychowawczyń, p. A.Ślęzak, p. B.Więckowskiej oraz p. M.Rzeszutek–Ślusarczyk, pojechali do Teatru Bagatela na spektakl pod tytułem „Tajemniczy ogród”. więcej>>>

Monika Bajer,
uczennica kl. VI „b”
Więcej…
 
Etap szkolny Turnieju Pięknego Czytania rozstrzygnięty
Konkurs recytatorski. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
10 grudnia odbyły się przesłuchania uczestników etapu szkolnego VIII Turnieju Pięknego Czytania. W zmaganiach wzięło udział 11 uczniów z klas IV – VI. Jury, złożone z nauczycielek jęz. polskiego, wyłoniło dwóch laureatów – reprezentantów szkoły na etapie gminnym: J. Radwańską(kl. VI b) oraz M. Bajer ( kl. VI a). Justynka przeczytała fragment legendy o Warsie i Sawie w oprac. M. Grąckiej, natomiast Monika - fragment książki H. Kowalskiej – Pamięta pt. „Kto nie lubi Klary?”.  więcej>>>
 

M. Rzeszutek - Ślusarczyk
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia818283848586NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

130_lat_szkoly_2020_36

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.