Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
Wyniki akcji "Góra grosza"
Góra Grosza. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
Do akcji „Góra Grosza” organizowanej w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski przyłączyli się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Przez ponad dwa tygodnie skrzętnie gromadziliśmy grosiki, rywalizując między sobą o to, która z klas zbierze najwięcej pieniędzy. W końcu dziewczyny z klasy VIb, pod nadzorem przewodniczącej – Justunki Radwańskiej- zabrały się za liczenie. Zajęło im to trzy popołudnia i w końcu policzyły całą kwotę „ co do grosza”. więcej>>>

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Agnieszka Śledziowska

Magdalena Madej

Więcej…
 
Przygotowaliśmy Dwie Szlachetne Paczki
Szlachetna Paczka. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
10 grudnia Samorząd Szkolny z pomocnikami posegregował i spakował do 12 pudeł wszystkie produkty przyniesione przez darczyńców. Były tego ogromne ilości. Produkty spożywcze takie jak: makarony, cukier, mąka, ryż, kasza, herbata, kawa, konserwy, przeciery pomidorowe, owoce i warzywa w puszkach, dżemy, słodycze, budynie, galaretki, kakao. Środki czystości: mydła, pasty do zębów, proszki do prania, żele do kąpieli, płyny do prania. Przybory szkolne, zabawki, odzież oraz obuwie, a także ręczniki i pościel. Wszystkim, którzy pomogli sprawić by Święta w tych domach były lepsze, by zaświeciła w nich gwiazdka nadziei na lepszą przyszłość, składamy serdeczne podziękowania!

Zabacz zdjęcia w galerii >>>

Magdalena Madej
 
Poranek z Mikołajem 2009
Poranek z Mikołajem. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
7 Grudnia na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się Konkurs Mikołajowy. Każda klasa pod opieką wychowawcy miała wykonać - przy użyciu papieru kolorowego, nożyczek, kleju, niebieskiego kartonu, kredek i pasty do zębów - dwa zadania: łańcuch choinkowy oraz kartkę świąteczną.
Czas był ograniczony, ale efekty wspaniałe. Wykonano piękne kartki Bożonarodzeniowe i łańcuchy choinkowe, których długość po sklejeniu przekroczyła 100 metrów.
Pierwsze miejsce w kategorii: łańcuch zdobyła klasa VIa, a w kategorii Kartka Świąteczna klasa I. Gratulujemy!

Zobacz Mikołaja w zerówce >>>

Magdalena Madej
Więcej…
 
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego
Konkurs plastyczny. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki.
Gminny Konkurs Plastyczny „Adam Mickiewicz w oczach dziecka” z okazji 120. rocznicy powstania szkoły powszechnej w Staniątkach rozstrzygnięty!

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród odbędzie się w czasie uroczystości jubileuszowych– 18.12.2009r.

Wyniki konkursu>>>

Małgorzata Babicz
Więcej…
 
Spotkanie z autorką Dynastii Miziołków - Joanną Olech
Spotkanie z Joanną Olech. Szkoła Podstawowa w Staniąkach. Staniątki
1 grudnia uczniowie klasy IVb, koła humanistycznego oraz inni - zainteresowani literaturą dla dzieci i młodzieży - mieli niecodzienną okazję, by spotkać się i porozmawiać z panią Joanną Olech - autorką znanej i bardzo lubianej książki o rodzinie Miziołków. Pisarka nawiązała serdeczny, ciepły kontakt z dziećmi. Mówiła o sobie - o swojej pracy, książkach swoich i innych autorów, o rodzinie, zainteresowaniach... więcej>>>
Więcej…
 
Jak w pracowni Świętego Mikołaja...
Warsztaty ceramiczne.Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
 Uczniowie klas: II i IV b mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności plastyczne i zdolności manualne, uczestnicząc w warsztatach ceramicznych 27.11.2009r. Młodsi ulepili z gliny aniołki, starsi - bałwanki. Tematy prac wskazują na zbliżające się święta Bożego Narodzenia i zimę. Na razie wyroby schną dosłownie z tęsknoty za Mikołajem, gwiazdką, choinką i puszystym śniegiem... Czekają na podwyższenie temperatury świątecznej krzątaniny i nabranie kolorów. Mogą być świetnymi prezentami świątecznymi dla najbliższych!

Maria Kleszcz

Zobacz zdjęcia z zajęć. więcej>>>>

Więcej…
 
Szalachetna Paczka 2009
Szlachetna Paczka. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
W naszej Szkole rusza akcja Szlachetna Paczka! Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspomóc rodzinę potrzebującą do współpracy. Zbieramy produkty spożywcze o długim terminie ważności (kawę, herbatę, makarony, słodycze,konserwy, mąkę, cukier, ryż, kaszę itp.) środki czystości (pastę do zębów,mydła, proszek do prania, szampon) odzież zimową, buty, pościel, ręczniki, przybory szkolne, zabawki.
Pomyśl już teraz... czym Ty mógłbyś się podzielić i sprawić by Święta Bożego Narodzenia w tej rodzinie były piękne i radosne. Czekamy na Twoje dary do 7 grudnia.

Magdalena Madej
Więcej o akcji na stronie internetowej:    www.szlachetnapaczka.pl
Zobacz opis rodzin którym pomagamy w tym roku  więcej>>>
Więcej…
 
Akcja "Pomóż i Ty " zakończona...
Pomóż i Ty. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
Akcja charytatywna pod patronatem FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH zakończona! Samorząd Ucznoiowski rozprowadził kalendarzyki przekazane szkole przez Fundacje i zebrał kwotę: 246,35 złotych, którą przesłał na adres Fundacji. Wszystkim, którzy dołożyli swój grosik, w imieniu potrzebujących,
DZIĘKUJEMY!

Magdalena Madej. Samorząd Uczniowski
 
Andrzejki 2009
Andrzejki 2009. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
25 listopada w szkole odbyły się „Katarzynki”. Miały charakter tradycyjnego Balu Andrzejkowego. Klasy 0-III bawiły się przed południem, a klasy IV-VI wieczorową porą. Samorząd Szkolny przygotował konkursy i liczne wróżby andrzejkowe, na przykład wróżono kto pierwszy wyjdzie za mąż bądź się ożeni, kogo czeka bogactwo a kto będzie księdzem, jakie imię będzie miała żona czy też mąż...:):) Ciekawe czy wróżby się spełnią??? W przerwie był poczęstunek... wszystkim smakowały pączki z lukrem!!!


Magdalena Madej. Samorząd Uczniowski
Zdjęcia z balu do obejrzenia w galerii szkolnej.   Galeria >>>
 
Pasowanie na czytelnika ...
Pasowanie na czytelnika 2009.Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
Dnia 25 listopada 2009r. w Bibliotece Szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów z klasy I. Każde dziecko zostało zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki i miało okazję wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzmał zakładkę do książki. więcej >>>

Anna Kasprzyk
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia818283848586NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

P1010749

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.