Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
Eliminacje szkolne 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki15 stycznia 2018 r. odbyły się eliminacje szkolne 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VII.

Jury w składzie: s. Janina Szumal i I. Kuklewicz (kategoria dzieci młodszych) oraz M. Kleszcz i M. Rzeszutek – Ślusarczyk (kategoria dzieci starszych) oceniało wystąpienia uczniów pod kątem doboru tekstów, interpretacji, kultury słowa oraz ogólnego wyrazu artystycznego.W kategorii uczniów klas I – III wzięło udział 12 dzieci. Komisja konkursowa wyłoniła 3 uczniów, którzy będą reprezentowali Szkołę w eliminacjach gminnych. Są to:

1. Piotr Piszczek – klasa I

2. Stanisław Puchała – klasa II

3. Michał Buczek – klasa III


W kategorii uczniów klas IV – VI wzięło udział 26 dzieci. Komisja konkursowa wyłoniła pięcioro uczniów, którzy będą reprezentowali Szkołę w eliminacjach gminnych. Są to:

1. Jakub Gaczoł – klasa VI

2. Daria Stefańska – klasa VI

3. Łukasz Stachura – klasa VI

4. Grzegorz Druzgała – klasa VII

5. Barbara Kubik – klasa VII


Jury przyznało dodatkowe wyróżnienia w tej kategorii dla: Weroniki Skrzypek z klasy IV, Julii Klimy z klasy IV, Julii Bednarczyk z klasy V i Julii Klimy z klasy VI.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pięknych wystąpień i trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli w etapie gminnym, który odbędzie się w lutym br.


M. Rzeszutek - Ślusarczyk


Więcej…
 
Świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki21 grudnia był dniem niezwykłym w naszej szkole, ponieważ obchodziliśmy Święto Patrona, którym jest jeden z najwybitniejszych polskich poetów – Adam Mickiewicz. Nasz Wieszcz Narodowy urodził się w Wigilię Bożego Narodzenia i w tym roku przypadła 219. rocznica jego narodzin.


Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali apel poświęcony życiu i twórczości najsłynniejszego polskiego Romantyka. W wystąpieniu przypomnieli swoim kolegom najważniejsze fakty z życia poety, najsłynniejsze jego utwory, przedstawili zarys epoki, w której tworzył. Ten krótki wykład z historii literatury przerywany był pięknymi recytacjami fragmentów różnych utworów, piosenką „Niepewność” w wykonaniu Basi Kubik oraz inscenizacją ballady pt. „Świtezianka”. W tytułową postać tajemniczej dziewczyny z jeziora wcieliły się Justynka Czaplak oraz Basia Kubik, natomiast rolę strzelca odegrał Grzegorz Druzgała.


Po zakończeniu części artystycznej uczeń klasy VI, Jakub Gaczoł, przedstawił przygotowaną przez siebie prezentację o Patronie. Następnie odbył się konkurs wiedzy o Adamie Mickiewiczu dla klas IV – VII, w którym ex aequo pierwsze miejsce zajęły klasy: Va, VI b i VII. Z kolei młodsi uczniowie rozwiązywali krzyżówkę na podstawie ballady „Powrót taty”.


M. Rzeszutek - ŚlusarczykWięcej…
 
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiNa tydzień przed Świętami poczuliśmy ich magię. To za sprawą kiermaszu organizowanego w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski (i nie tylko). Co roku zaskakują nas rodzice, babcie, uczniowie, nauczyciele i wiele innych osób, które zupełnie bezinteresownie, z wielkim zaangażowaniem włączają się w jego organizację. WSZYSTKIM im serdecznie dziękujemy!

Co roku kiermasz świąteczny jest dla nas samych organizatorów zaskoczeniem – oryginalne ozdoby, ręcznie wykonane to prawdziwe małe dzieła sztuki. Cieszą się one ogromnym powodzeniem. Również efekty napawają nas dumą, choć wymagają ogromnej pracy. W tej chwili kwota uzyskana na tym i poprzednich kiermaszach pozwala nam na zakup kolejnej tablicy interaktywnej do szkoły. Dziękujemy!


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Magdalena Madej

Agnieszka ŚledziowskaWięcej…
 
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku ...

Czas oczekiwania na Święta… . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku


składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia:
- daru miłości, bo Ci są tylko szczęśliwi, którzy ten dar znają,
- nieprzerwanej rozmowy z bliskimi, rozmowy pięknej, szczerej i serdecznej,
- dobroci na powszednie dni, odważnej i mądrej,
-wszelkiej radości płynącej z mozolnego wysiłku, kształtowania serc, ducha i pamięci dzieci.


Niech światło Gwiazdy Betlejemskiej nieustannie wskazuje Wam drogę w każdej życiowej podróży. Niech Wasze serce na wzór Świętej Rodziny napełni się miłością, cierpliwością, dobrocią i przebaczeniem.


Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2018 roku.Anna Ślęzak

Dyrektor Szkoły Podstawowej

w Staniątkach

 
Czas oczekiwania na Święta…

Czas oczekiwania na Święta… . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiTo czas wykonywania różnych ozdób świątecznych, choinkowych… Uczniowie przy pracy i jej wyniki.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Pieśń ujdzie cało ...
Wycieczka Oddziału Przedszkolnego O A. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki

SZANOWNI PAŃSTWO

DYREKTORZY, NAUCZYCIELE I SYMPATYCY PIEŚNI POLSKIEJ

Zwracamy się do Państwa z serdecznym apelem i prośbą o zaangażowanie i udział uczniów w VIII Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej


Pieśń ujdzie cało,


jaki ogłosiliśmy w naszej gminie w roku szkolnym 2017/2018.

Celem Konkursu jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs ma także służyć podtrzymywaniu i rozwojowi tradycji śpiewania pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Ufamy, że ta forma edukacji wspiera przekaz historyczny i wychowanie patriotyczne, rozwija talenty artystyczne i zainteresowanie przeszłością.

W tej edycji Konkursu poszerzamy jego repertuar o pieśni kresowe, nierozerwalnie związane z kulturą I i II Rzeczypospolitej, z czasem niewoli i walki o zachowanie tożsamości narodowej oraz pamięci o wspólnej, bogatej przeszłości.

Przesłuchania konkursowe planujemy zorganizować 26 kwietnia 2018 r. w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.

REGULAMIN Konkursu do pobrania TUTAJ >>>


 
List do ministra środowiska

List do ministra środowiska. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiUczniom klas piątych zaproponowałam napisanie listu do ministra środowiska, w którym byłaby propozycja utworzenie nowego Mazurskiego Parku Narodowego. Oczywiście propozycję swoją należało poprzeć odpowiednimi argumentami.


Oto napisane listy>>>>


Iwona Piwowarczyk

 
Święto Niepodległości

Święto Niepodległości . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki10 listopada, w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, cała szkolna społeczność zgromadziła się, by razem uczcić pamięć o pokoleniach, które ocaliły polskość w latach niewoli, a swoim życiem sprawiły, iż marzenie o wolności spełniło się.

Zaduszkowe wspomnienia, głosy przeszłości i pieśni patriotyczne to ramy radosnego święta i pełnego nadziei, mimo problemów, patrzenia w przyszłość.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Jesienne rozmaitości

Jesienne rozmaitości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiJak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz pod hasłem ,,Dzień jabłka i śliwki”. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i nauczycieli stoły uginały się od smakołyków w postaci szarlotek, babeczek, galaretek owocowych oraz ciast ze śliwką. Część dochodów z tej akcji przeznaczono na wystrój i doposażenie świetlicy szkolnej.

Imprezą towarzyszącą był Konkurs na Jesienną Biżuterię. Uczniowie wykonali wspaniałe prace: naszyjniki, bransoletki, kolczyki, broszki i inne.Wszystkim uczestnikom jury przyznało nagrody a szczególne wyróżnienie w konkursie otrzymali:

Maciej Kapała, Filip Słowikowski, Bartek Krystian, Lena Pustuła, Sabina Radwańska, Katarzyna Sadko, Julia Śledziowska, Mateusz Turecki, Lena Śmietana, Gabriela Marecik, Zofia Pigoń, Jagoda Pieprzyca, Oliwia Łach, Patrycja Pawlik.

Gratulujemy!!!


Magdalena Madej


Więcej…
 
W Łańcucie i Markowej

W Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiTo była całodniowa wycieczka na wschód, do województwa podkarpackiego. Droga autostradą - tam i z powrotem - minęła szybko. Pogoda dopisała. Klasy: Va, VI a i b oraz VII podróżowały nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.

Najpierw uczniowie zwiedzili palazzo in fortezza, czyli pałac w twierdzy, dawną rezydencję magnacką takich m.in. rodów jak Lubomirscy i Potoccy. Powitani zostali barwami złotej jesieni, jaka zagościła w pięknym parku wokół dawnego zamku. Bogate wnętrza, ich oryginalne wyposażenie, zgromadzone dzieła sztuki, kolekcja pojazdów konnych, oranżeria i storczykarnia budziły zainteresowanie!

Drugi etap wycieczki to Markowa, a w niej Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Szczególną uwagę poświęcili zwiedzający rodzinie Ulmów, która za ukrywanie Żydów poniosła karę najwyższą.

W Markowej uczniowie gościli także w skansenie. Mogli zobaczyć, jak wyglądały zabudowania w dawnej wsi, jak żyli jej mieszkańcy, jakie były ich zajęcia, jakimi narzędziami się posługiwali.


Maria Kleszcz


Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

dwa_kolory_ptak_2012_7

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.