Przydatne strony


Główna
Staniątki. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.
Potrafi pięknie recytować!

Potrafi pięknie recytować!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiNie po raz pierwszy nasz uczeń Jakub Gaczoł udowodnił swój wielki talent recytatorski! W eliminacjach powiatowych, zarazem w finale 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Wieliczce zajął II miejsce!

Jakub, po analizie tekstu, jego zrozumieniu i przeżyciu, umie popatrzeć na utwór z pozycji – co ja chcę jego słowami powiedzieć słuchaczom? Kiedy już „czuje” tekst, wie, jak pracować, by wydobyć z niego to, co najistotniejsze, podkreślając przy tym całą urodę słowa.

Kuba recytował wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Ballada o trzęsących się portkach” oraz jedną z bajek filozoficznych Michela Piquemala.

Gratulujemy, życząc rozwijania talentu oraz czerpania radości podczas obcowania z pięknem i mądrością literatury.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Dla Niepodległej

Żywe lekcje historii. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiRok szkolny 2017/2018 ogłoszony został Rokiem dla Niepodległej z powodu przypadającej 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła podejmuje pewne działania, by treści z nią związane stały się uczniom bliższe.

W tym celu wzięliśmy udział w eliminacjach gminnych XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. Składał się on z trzech części – historycznej, literackiej i plastycznej. W każdej z nich nasi uczniowie odnieśli sukcesy!

Jakub GaczołI miejsce w konkursie literackim i II miejsce w konkursie plastycznym;

Mateusz StolarzII miejsce w konkursie literackim i III miejsce w konkursie historycznym.

Część literacka polegała na napisaniu listu do kolegi lub koleżanki na temat „Patriotyzm dawniej i dziś”; w plastycznej należało wykonać obraz inspirowany pieśnią patriotyczną, zaś w historycznej trzeba było rozwiązać test w oparciu o poznane lektury.

Wyrazy uznania i gratulacje!


Maria Kleszcz

Więcej…
 
XVIII DEKANALNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ

Żywe lekcje historii. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiUczestnicy Konkursu spotkali się w Domu Kultury i Szkole Podstawowej w Woli Zabierzowskiej. Nasi uczniowie recytowali bardzo ładnie. Konkurencja była jednak wielka. Rywalizacja zakończyła się dla nas pomyślnie. Wiktoria Sieprawska z klasy II a zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Jakub Gaczoł z klasy VI a został wyróżniony. Wiktoria pojedzie 6 kwietnia na finał Konkursu do Libiąża. Wszystkim uczniom należą się słowa uznania i gratulacje.


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Zapisy do oddziału przedszkolnego lub klasy I
Zapisy do oddziału przedszkolnego lub klasy I. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
Uwaga Rodzice Dzieci urodzonych w latach: 2011, 2012 
 
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza
 w Staniątkach informuje, że

karty zapisu do oddziału przedszkolnego lub klasy I
 należy składać w Sekretariacie w terminie:
 01.03.2018 – 30.03.2018r. w godzinach: 800 – 1500

 Karty zapisu do pobrania w Sekretariacie SP Staniątki oraz na stronie: Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor
 Anna Ślęzak


 
Żywe lekcje historii

Żywe lekcje historii. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiOstatni piątek przed feriami to spotkania z żywą historią. Klasy IV – V miały okazję poznać dzieje i charakter Wikingów, zaś klasy starsze wędrowały przez czas epoki Napoleona, poznając uzbrojenie i umundurowanie wojsk geniusza wojny. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, żywo interesowali się treścią spotkań, niektórzy zasłużyli na nagrody!


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Podziękowania
Zapisy do oddziału przedszkolnego lub klasy I. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
„W imieniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach pragnę serdecznie podziękować Panu Piotrowi Nowak reprezentującemu Stowarzyszenie Pomoc Bliźniemu, prowadzącemu między innymi Dom Pomocy Społecznej w Staniątkach i Dom Pełen Kultury w Staniątkach za bezpłatne przekazanie napojów "Kubuś Waterrr Play"
Dyrektor
 Anna Ślęzak


 
Recytowali pięknie!

Recytowali pięknie!. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki7 lutego 2018 r. reprezentacja uczniów klas IV – VII naszej szkoły wzięła udział w gminnym etapie 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

A oto wyniki:

I miejsce – Jakub Gaczoł – kl. VI a

Wyróżnienia – Grzegorz Druzgała – kl. VII, Łukasz Stachura i Daria Stefańska – VI a.

Gratulujemy!

Jakub będzie prezentował swój repertuar w etapie powiatowym, czyli w finale Konkursu. Trzymamy kciuki…


Maria Kleszcz

Więcej…
 
Bajkoterapia w klasie IIIA

Bajkoterapia w klasie IIIA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiTrzecioklasiści aktywnie uczestniczyli w cyklu zajęć biblioterapeutycznych, dotyczących przeciwdziałaniu agresywnym zachowaniom, które w ciekawy sposób prowadziła Aneta Kurak w Bibliotece Publicznej w Staniątkach. Słuchali historyjek z książek pt.: ”Słup Soli” Elżbiety Zubrzyckiej, ukazującej jak powstrzymać szkolnych dręczycieli; „Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej –Wróbel, opowiadającej jak to koziołki były ofiarami wilka i musiały znaleźć sposób, aby mu się przeciwstawić; „12 ważnych opowieści” napisanej przez polskich autorów. Z tekstu Pawła Boręsewicza „Szacunek, czyli udko kurczaka” uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można okazywać szacunek oraz wspólnie wymyślali pożądane zachowania przyczyniające się do „pokoju” w klasie.


Iwona Dziuba

Więcej…
 
„PASOWANIE NA CZYTELNIKA”

„PASOWANIE NA CZYTELNIKA” . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiPierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas I a i I b, które odbyło się 21 grudnia 2017 r. było dla nich ogromnym przeżyciem.

A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę.

Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.


Irena Kuklewicz


 
Szopka bożonarodzeniowa na wiele sposobów

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW tym roku znów do konkursu zgłoszono piękne szopki, zarówno pod względem artystycznym jak i nowatorskim. Autorzy zaskoczyli nas pomysłowością, innowacyjnością i niezwykłym kunsztem.

Przyznano następujące miejsca:

I m-ce : Maciej Kapała, Jagoda Włodarczyk z siostrą, Piotr Piszczek

II m-ce: Karolina Skakuj, Dominik Marecik z siostrą, Aleksandra Zając.


Magdalena Madej


Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Losowy obrazek

zabawa_karnawalowa_2014_7

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.