Przydatne strony


W Łańcucie i MarkowejW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiTo była całodniowa wycieczka na wschód, do województwa podkarpackiego. Droga autostradą - tam i z powrotem - minęła szybko. Pogoda dopisała. Klasy: Va, VI a i b oraz VII podróżowały nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.

Najpierw uczniowie zwiedzili palazzo in fortezza, czyli pałac w twierdzy, dawną rezydencję magnacką takich m.in. rodów jak Lubomirscy i Potoccy. Powitani zostali barwami złotej jesieni, jaka zagościła w pięknym parku wokół dawnego zamku. Bogate wnętrza, ich oryginalne wyposażenie, zgromadzone dzieła sztuki, kolekcja pojazdów konnych, oranżeria i storczykarnia budziły zainteresowanie!

Drugi etap wycieczki to Markowa, a w niej Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Szczególną uwagę poświęcili zwiedzający rodzinie Ulmów, która za ukrywanie Żydów poniosła karę najwyższą.

W Markowej uczniowie gościli także w skansenie. Mogli zobaczyć, jak wyglądały zabudowania w dawnej wsi, jak żyli jej mieszkańcy, jakie były ich zajęcia, jakimi narzędziami się posługiwali.


Maria Kleszcz

W Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW Łańcucie i Markowej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki


 

Losowy obrazek

Ślubowanie pierwszaków 2009

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.