Przydatne strony


Świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama MickiewiczaKIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki21 grudnia był dniem niezwykłym w naszej szkole, ponieważ obchodziliśmy Święto Patrona, którym jest jeden z najwybitniejszych polskich poetów – Adam Mickiewicz. Nasz Wieszcz Narodowy urodził się w Wigilię Bożego Narodzenia i w tym roku przypadła 219. rocznica jego narodzin.


Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali apel poświęcony życiu i twórczości najsłynniejszego polskiego Romantyka. W wystąpieniu przypomnieli swoim kolegom najważniejsze fakty z życia poety, najsłynniejsze jego utwory, przedstawili zarys epoki, w której tworzył. Ten krótki wykład z historii literatury przerywany był pięknymi recytacjami fragmentów różnych utworów, piosenką „Niepewność” w wykonaniu Basi Kubik oraz inscenizacją ballady pt. „Świtezianka”. W tytułową postać tajemniczej dziewczyny z jeziora wcieliły się Justynka Czaplak oraz Basia Kubik, natomiast rolę strzelca odegrał Grzegorz Druzgała.


Po zakończeniu części artystycznej uczeń klasy VI, Jakub Gaczoł, przedstawił przygotowaną przez siebie prezentację o Patronie. Następnie odbył się konkurs wiedzy o Adamie Mickiewiczu dla klas IV – VII, w którym ex aequo pierwsze miejsce zajęły klasy: Va, VI b i VII. Z kolei młodsi uczniowie rozwiązywali krzyżówkę na podstawie ballady „Powrót taty”.


M. Rzeszutek - Ślusarczyk


Świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki


Świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiŚwiętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza . Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki


 

Losowy obrazek

Sprzątanie świata 2009

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.