Przydatne strony


Zielona Szkoła w Porębie Wielkiej

Zielona Szkoła w Porębie Wielkiej. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiW dniach 17-21.09.2018r. klasy IIIa i IIIB przebywały na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Był to ostatni tak słoneczny tydzień lata, temperatura przekraczała 25 °C! Dzieci wykorzystały czas do zwiedzania najbliższej okolicy, zdobyliśmy Potaczkową 746 m n.p.m. oraz odbyliśmy pieszą wycieczkę na Stramówkę. Byliśmy też w Zakopanem, gdzie zobaczyliśmy skocznie narciarską, zwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Był też czas wolny na kupienie pamiątek na Krupówkach. W czasie podróży poznawaliśmy charakterystykę mijanych miejscowości.

Uczestnicy mieli również ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskotekę z konkursem tańca, spotkanie z pracownikiem GPN, olimpiadę sportową, zajęcia tenisa ziemnego i konkurs „Mam talent” w których uczniowie klasy IIIB Natasza Taborska (piosenka) i Wiktor Zabrzeski (pokaz karate) zajęli 1 i 2 miejsce. Dzieci miały do dyspozycji siłownię, bilard, grę piłkarzyki, stół do ping-ponga. Program zajęć na Zielonej Szkole był bardzo bogaty i różnorodny.

Podsumowaniem naszego pobytu był pożegnalny apel na którym zostały wręczone zdobyte dyplomy i nagrody.

Dzieci wróciły zadowolone, mimo, że dla wielu była to pierwsza dłuższa rozłąka z domem rodzinnym. A wychowawczynie są bardzo dumne ze swoich pociech.

Choć czas w Porębie minął nam szybko, to na długo pozostanie w naszej pamięci.Katarzyna Radwańska- Janczyk
a

 

Losowy obrazek

Zimowisko_2011_5

Ankieta

busyŁadowanie ankiety...

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.