Przydatne strony


Główna Koło Matematyczne Kangur Matematyczny
Kangur Matematyczny
Kangur Matematyczny. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki.
     W dniu 18 marca 2010 roku około 17 tysięcy uczestników z regionu krakowskiego rozwiązywało zadania w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” i Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangurek” . Kolejna już edycja tego konkursu odbyła się również w naszej szkole.

Agnieszka Śledziowska

    

     Organizatorem konkursów w Polsce było Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem regionalnym Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne „Kangur”.

     W XVIII edycji konkursu wzięło udział 36 uczniów naszej szkoły, w tym czterech uczniów z klasy II, dwóch z klasy III a pozostali z klas od IV do VI. Uczniowie klasy II brali udział w Kangurku, uczniowie klas III i IV w kategorii „Maluch” konkursu Kangur a uczniowie klas V i VI w kategorii „Beniamin” tegoż konkursu.

     Po otrzymaniu wyników z Małopolskiego Stowarzyszenia Matematycznego „Kangur”

najlepsza okazała się Aleksandra Budkiewicz z klasy VI a,

która uzyskała wyróżnienie, zdobywając 102,25 punktów.


W poszczególnych klasach najlepsi byli:

• w klasie VI a wspomniana już wyżej Aleksandra Budkiewicz;

• w klasie VI b – Konrad Janas;

• w klasie V – Gabriela Burda;

• w klasie IV a – Paweł Gajos;

• w klasie IV b – Julia Janas’

• w klasie III – Karolina Więsek;

• w klasie II – Piotr Boćwiński.


     Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i trudzili się nad niełatwymi zadaniami dziękuję i zachęcam do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok. Gratuluję nagrodzonej Oli Budkiewicz i życzę sukcesów w kolejnych kategoriach Kangura w gimnazjum.

 

Losowy obrazek

Pomnik_luty_2014_1

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.