Przydatne strony


MIASTO MARZEŃ


W dniach od 29 do 31 maja byliśmy (klasy VI-VIII) na wycieczce w Pradze - jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Był to wyjątkowy wyjazd, ponieważ ostatni raz pojechała z nami ósma klasa.


W środę o 5:45 wszyscy spotkaliśmy się przed szkołą na zbiórce. Pożegnaliśmy się z rodzicami, spakowaliśmy bagaże do autobusu i usiedliśmy na miejscach. Mieliśmy wyjechać o godzinie 6:00, ale z powodu różnych kontroli wyjechaliśmy o godzinie 7:15. Na szczęście ponad godzinne opóźnienie nie zepsuło nam humoru i dalej byliśmy pełni energii. W drodze do Pragi nie wydarzyło się nic szczególnego, ale było bardzo wesoło. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze i dużo się śmialiśmy. O godzinie 15:00 dojechaliśmy na miejsce. Wysiedliśmy z autobusu i poszliśmy zwiedzać miasto. Zwiedziliśmy Plac Wacława znajdujący się w centrum Pragi. Odwiedziliśmy Stary Rynek oraz dzielnicę żydowską. Powstały piękne fotografie, lecz widok na żywo zapewne zapadnie wszystkim w pamięci na długo. Przed godziną 18:00 udaliśmy się do restauracji na obiadokolację. Podano nam rosół, ziemniaki z piersią z kurczaka i szarlotkę z rodzynkami. Po zjedzeniu posiłku pojechaliśmy do hotelu, który znajdował się 15 km od centrum Pragi. O godzinie 20:00 dojechaliśmy na miejsce. Wypakowaliśmy bagaże, weszliśmy do obiektu, dostaliśmy klucze i udaliśmy się do pokoi. O 22:00 opiekunowie zabrali nam telefony i wszyscy, po męczącej podróży, szybko zasnęli.


Drugiego dnia naszej wycieczki wstaliśmy o godzinie 7:00 i zeszliśmy na śniadanie. Potem mieliśmy godzinę odpoczynku, a o 9:30 wyjechaliśmy na dalszy ciąg zwiedzania Pragi. Po godzinie drogi dojechaliśmy na miejsce, skąd zaczynała się kolejna wyprawa. Tym razem zwiedzaliśmy Wzgórze Petrin, z którego podziwialiśmy piękną panoramę Starego Miasta. Widoki były cudowne. Po obejrzeniu panoramy udaliśmy się na spacer, który zaczęliśmy od Mostu Karola. Później naszym oczom ukazał się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Pradze - Zamek na Hradczanach. Myślę, że o zobaczeniu tego zamku marzyło wielu uczestników wycieczki. Kolejnym punktem zwiedzania była Katedra św. Wita - miejsce, które swoją wielkością i wyjątkowością zapiera dech w piersiach.


Po zwiedzeniu ruszyliśmy w drogę do autobusu, którym pojechaliśmy do restauracji. Niestety po drodze były korki i spóźniliśmy się na kolację pół godziny. Podano nam krem z warzyw, puree ziemniaczane z plastrem mięsa w sosie, a na deser lody waniliowe. Po udanym posiłku poszliśmy kupić pamiątki i wróciliśmy do hotelu. Zmęczeni i zadowoleni, w końcu mogliśmy odpocząć. W piątek (ostatniego dnia wycieczki) pobudkę mieliśmy wcześniej, ponieważ, musieliśmy się spakować. O godzinie 7:30 zeszliśmy na śniadanie. Po posiłku wróciliśmy do pokoi. Mieliśmy godzinę, aby spakować wszystkie rzeczy i pójść z opiekunami do sklepu, który znajdował się tuż obok naszego hotelu. O godzinie 9:00 wykwaterowaliśmy się z hotelu, zapakowaliśmy bagaże do autobusu i wyjechaliśmy w drogę powrotną. Po 4 godzinach jazdy dojechaliśmy do Morawskiego Krasu - najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Kiedy wysiedliśmy z autobusu, okazało się, że do miejsca docelowego mamy jeszcze 2 km. Szliśmy pieszo drogą biegnącą przez las. Piękne zapachy traw i cudowny śpiew ptaków sprawiły, że chciało się żyć. Gdy doszliśmy do miejsca docelowego, jakim była przepiękna jaskinia Punkevni z malowniczą przepaścią Macocha, założyliśmy bluzy i kurtki, ponieważ wewnątrz pieczary było bardzo zimno. W jaskini musieliśmy uważać na głowy, gdyż niektóre skały były ostre i wystające. Czekały tam na nas łódki, którymi płynęliśmy po podziemnej rzece. Było super, wszystkie skały tworzyły niesamowity efekt. Po wyjściu z jaskini poszliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną do Staniątek.


Cały wyjazd będę wspominać bardzo miło. Cudowna atmosfera, piękna pogoda i bardzo fajny pilot - Pan Julian, który towarzyszył nam podczas całej wycieczki. Opowiadał nam żarty, śmiał się z nami. Zawsze miał dobry humor, którym zarażał wszystkich obecnych na wyjeździe. Został pożegnany wielkimi oklaskami i prośbą, aby w przyszłym roku też z nami pojechał na zagraniczną wycieczkę. Oczywiście podziękowaliśmy również naszym opiekunom za zorganizowanie wspaniałej wycieczki i sprawowanie nad nami opieki.


Julia Bednarczyk kl. VI b


 

Losowy obrazek

Swieto_iepodleglosci_2011_42

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.