Przydatne strony


DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

DZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki15 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa. W ten sposób przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, który funkcjonuje w wielu szkołach od 2011r. a jego twórczynią jest psycholog Pani Iwona Majewska- Opiełka. Celem projektu jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery oraz tworzenie pozytywnej energii poprzez używanie poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego.

W piątek 15 listopada przywiązywaliśmy szczególną uwagę do naszych wypowiedzi. Dbaliśmy, aby wypowiadane przez nas słowa były miłe i przyjazne a rezygnowaliśmy z takich, które mogły innym sprawić przykrość lub też ich obrazić. Używaliśmy słów zwanymi potocznie „grzecznościowymi” takimi jak np.: proszę , przepraszam, dziękuję czy dzień dobry.

Atmosfera w szkole była miła i radosna. Szkołę wypełniało dobre słowo, które można było zauważyć na schodach, na szkolnych korytarzach, na gazetce obok biblioteki oraz drzwiach wejściowych do klas. Uczniowie pisali miłe słowa na kolorowych motylach i prezentowali je na szkolnym korytarzu. Ponadto przekazywali sobie „dobre słówka” dzięki czemu wielu uczniów oraz nauczycieli rozpoczęło ten dzień z uśmiechem. Dobre słowa prezentowane były również w języku angielskim.

Logo Dnia Dobrego Słowa to motyl oraz cytryna. Motyl niesie dobre słowo a życie czasami smakuje jak cytryna. Od nas zależy smak dnia, od słów jakimi wyrażamy nasze uczucia. Starajmy się posłodzić cytrynę słowami!

Kolejny Dzień Dobrego Słowa przed nami. Zapraszamy Wszystkich do przyłączenia się do akcji ! Danuta Jaskółka


Danuta Jaskółka


DZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki


DZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiDZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątkia

 

Losowy obrazek

130_lat_szkoly_2020_20

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.