Główna Pracownicy Marsz na Rzecz Trzeźwości
Marsz na Rzecz Trzeźwości

Wycieczka Chęciny. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

27 października uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły wzięli udział w Marszu na Rzecz Trzeźwości, który odbył się w ramach kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM. Uczestnicy happeningu, zaopatrzeni w balony i przebrani w koszulki kampanijne, przemaszerowali z transparentami ulicami Staniątek w asyście policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniątkach, skandując hasła „nopromilowe”.

Celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

Data marszu została wybrana nieprzypadkowo, bowiem okres Wszystkich Świętych jest czasem wzmożonego ruchu na polskich drogach. Wtedy dochodzi do licznych wypadków z udziałem pijanych kierowców. Mamy nadzieję, że nasze działania skłonią wszystkich użytkowników dróg do refleksji i większej odpowiedzialności za zachowanie na drodze.


Koordynatorzy kampanii:

Magdalena Madej

Małgorzata Rzeszutek - Ślusarczyk


Marsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiMarsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiMarsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiMarsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiMarsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiMarsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiMarsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiMarsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. StaniątkiMarsz Trzeźwości. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Staniątki

Zmieniony: poniedziałek, 01 listopada 2021 21:31
 

Szkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.